کتاب « هنرهای خلاق در حکمروایی نوسازی و توسعه شهری » منتشر شد

۱۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۶ کد : ۴۷۲۳۲ فرهنگی
کتاب « هنرهای خلاق در حکمروایی نوسازی و توسعه شهری» تالیف روری شاند و ترجمه مسعود بهزادی راد، به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی منتشر شد.
کتاب « هنرهای خلاق در حکمروایی نوسازی و توسعه شهری » منتشر شد

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، کتاب « هنرهای خلاق در حکمروایی نوسازی و توسعه شهری»  اثری است که بر نقش و مفهوم بخش خلاق در اداره نوآوری شهری و گروه های اقتصادی در حکمروایی پروژه های توسعه اقتصادی تمرکز دارد. همچنین در بخش خلاق و سازمان های هنری خلاق باعث توسعه و تعامل با جوامع محلی در پروژه های بازآفرینی می شود که اشتغال و آموزش را هدف قرار می دهد. زیربنای این پروژه ها ساز و کارهای حکمرانی از طریق تحویل، بودجه و مشارکت است.

 این اثر با استفاده از مطالعات موردی از سه کشور انگلستان، آلمان و کانادا، سیاست های ملی بخش خلاق و نهادهای هنری خلاق که در مدیریت برنامه های نوسازی و توسعه شهری فعالیت می کنند را در یک فضا و نمای کلی مقایسه ای قرار می دهد. علت انتخاب این سه کشور این بوده که هر کدام از آنها نماینده یک طرح ابتکاری منجر به توسعه اقتصادی چشمگیر بوده اند و محرک آنها ، هنرهای خلاق و اقتصاد خلاق بوده است.

در ادامه نیز می توان به بررسی و مطالعه تطبیقی در سطح ملی بین کشورهای انگلستان، آلمان و کانادا اشاره کرد. مقایسه موردی پروژه هایی که از طریق قیاس بین آنها، بهترین و ضعیف ترین عملکردها از نظر تحقق اهداف و پروژه ها مشخص می شود.

نکته حائز اهمیت این است که پایداری از نکات محوری در این کتاب است. همچنین در نقش سازمان های هنرهای خلاق در پروژه های اجتماعی و نوسازی شهری به عنوان بخشی از حکمروایی بر پروژه های عنوان شده تاکید شده است. در ادامه، پایداری در اقتصاد سیاسی و سیاست عمومی و جغرافیایی از دیگر محورهای مورد توجه این کتاب است.

گفتنی است، این اثر مورد استفاده رشته های جغرافیا، گردشگری، برنامه ریزی شهری، آینده پژوهی، محیط زیست ، سیاست های عمومی و رشته های مرتبط قرار می گیرد.

 کتاب « هنرهای خلاق در حکمروایی نوسازی و توسعه شهری»  در 358 صفحه و به قیمت 105هزار تومان وارد بازار نشر شد. علاقه‌مندان برای خرید این کتاب می‌توانند به نشانی  https://16book.ir مراجعه کنند. این کتاب همچنین از طریق فروشگاه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان فلسطین و چهارراه ولیعصر، کتاب‌فروشی شانزده و سایر فروشگاه‌های این سازمان در دسترس قرار دارد.

text to speech icon

کلید واژه ها: سازمان انتشارات جهاددانشگاهی


( ۱ )

نظر شما :