برگزاری سلسله کنفرانس علمی « فرآورده های گیاهی موثر بر اختلالات خلقی»

۳۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۹ کد : ۴۵۱۰۳ پژوهش و فناوری
کنفرانس علمی« فرآورده های گیاهی موثر بر اختلالات خلقی»به همت پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی بیست و نهم خردادماه برگزار شد.
برگزاری سلسله کنفرانس علمی « فرآورده های گیاهی موثر بر اختلالات خلقی»

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر علی رزمی عضو هیات علمی این پژوهشکده، برگزار شد، به فرآورده های گیاهی موثر بر اختلالات خلقی پرداخته شد.
وی با اشاره به این که خلق ، احساس درونی نافذ و پایداریست که که درک و نگرش فرد نسبت به وجود دیگران و در کل نسبت به محیط را عمیقا تحت تاثیر قرار می دهد بیان کرد: اختلالات خلقی شامل افسردگی، کج خلقی، اختلال عاطفی فصلی ، اختلال روان تنی، اضطراب اجتماعی و نقص توجه می باشد که با احساس ناراحتی، کلافگی و سردرگمی همراه است.
رزمی اختلالات افسردگی را به سه دسته تقسیم کرده و تشریح کرد: افسردگی با الگوی فعلی ، همان اختلال عاطفی فصلی است که اکثرا در طی زمستان روی می دهد و شکل خفیف تر افسردگی معمولا به دلیل از دست دادن یک فرد یا دارایی ارزشمند بوجود می آید که به آن اختلال دیستایمیک گفته می شود و دسته آخر اختلال افسردگی پس از زایمان است که حدودا یکماه پس از زایمان رخ می دهد.
این عضو هیات علمی در ادامه گیاهان دارویی و داروهای گیاهی موثر بر افسردگی و اختلالات خلقی را برشمرد که می توان به زعفران، جینسینگ، گل راعی، گل ساعتی، والریان و بادرنجبویه اشاره کرد.
 گفتنی است، در این وبینار که دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 72 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب کنند.
 
 

کلید واژه ها: پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی


نظر شما :