کتاب « ماشین های تسطیح اراضی خودگردان» وارد بازار نشر شد

۲۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۴۸ کد : ۴۴۸۵۹ فرهنگی
کتاب « ماشین های تسطیح اراضی خودگردان» به قلم دکتر امین لطفعلیان دهکردی و اشکان فارسی گروه مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشکده کشاورزی دانشگاه شهرکرد تالیف و به همت شعبه سازمان انتشارات جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری منتشر شد.
کتاب « ماشین های تسطیح اراضی خودگردان» وارد بازار نشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب « ماشین های تسطیح اراضی خودگردان» به قلم دکتر امین لطفعلیان دهکردی و اشکان فارسی گروه مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشکده کشاورزی دانشگاه شهرکرد، در 501 صفحه در قطع وزیری، گردآوری و به همت شعبه انتشارات جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری وارد بازار نشر شده است. 
در معرفی این کتاب می‌خوانیم: کتاب ماشین‌های تسطیح اراضی خودگردان به بررسی ساختار، اجزا و عملکرد ماشین‌های سنگین راه‌سازی و تسطیح اراضی می‌پردازد. با توجه به اینکه تسطیح اراضی در بخش کشاورزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بسیاری از فعالان صنعت کشاورزی به نقش تسطیح اراضی در افزایش بهره‌وری انرژی و مدیریت آب آگاهی دارند، بنابراین انتخاب دقیق و مناسب ماشین‌های تسطیح اراضی از مواردی است که برای انجام این عملیات باید به آن توجه شود.

در اغلب موارد، انتخاب صحیح ماشین تسطیح اراضی متناسب با عملیات تسطیح اراضی می‌تواند سرعت انجام عملیات، میزان مصرف انرژی و دقت آن را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین مدیریت صحیح این ماشین‌های خودگردان در زمان انجام عملیات تسطیح اراضی از مواردی است که مورد توجه قرار دارد.

بر این اساس کتاب ماشین‌های تسطیح اراضی خودگردان با هدف بررسی نحوه استفاده از ماشین‌های تسطیح اراضی خودگردان، شناخت فناوری آن‌ها، نحوه تعمیر و نگهداری دقیق ماشین و... تدوین شده است. در این کتاب نحوه عملکرد اجزای این ماشین‌ها، ساختار پیشرانه، انواع صفحه برش و جمع آوری خاک، عملیات خاک برداری، تسطیح و فشرده سازی مخصوص راه‌های ارتباطی اراضی کشاورزی مورد بررسی قرار گرفته‌اند. مخاطب این کتاب تولیدکنندگان ماشین‌های تسطیح اراضی خودگردان، پیمانکاران عملیات تسطیح اراضی و راهسازی، دانشجویان، پژوهشگران و... می‌باشند.

گفتنی است، شعبه سازمان انتشارات جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری که به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می کند، تلاش می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان‌نامه‌های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند و اساتید دانشگاهی و صاحب‌نظران و مولفان می‌توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاددانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی- معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره 32320323یا 32320070 و در روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته در ساعات 8 تا 16 تماس حاصل کنند. همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می شود.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری چاپ کتاب