توسط کلینیک تخصصی آبزیان جهاددانشگاهی تهران؛

بچه ماهی‌های پرورشی «سی‌باس» واکسینه شدند

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۵:۵۸ کد : ۴۳۶۶۸ پژوهش و فناوری
واکسیناسیون تزریقی در بچه ماهی‌های پرورشی ماهی «سی‌باس»، توسط کلینیک تخصصی آبزیان جهاددانشگاهی تهران انجام شد.
بچه ماهی‌های پرورشی «سی‌باس» واکسینه شدند

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی تهران، دکتر آلا عنایتی سرپرست کلینیک آبزیان جهاددانشگاهی تهران با اعلام این خبر در ادامه اظهار کرد: واکسیناسیون تزریقی در بچه ماهی‌های پرورشی ماهی سی‌باس، برای نخستین بار در کشور و به‌صورت پایلوت(آزمایشی) با حضور اکیپ خبره مایه‌کوب کلینیک تخصصی آبزیان جهاددانشگاهی تهران و با استفاده از واکسن‌های آبزیان تولید جهاددانشگاهی تهران تحت‌نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان تنگستان در شرکت پرورش ماهی راموز(مزرعه پرورش ماهی سی‌باس) انجام شد.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته واکسن‌های آبزیان جهاددانشگاهی به روش غوطه‌وری استفاده می‌شدند و امسال برای نخستین بار به روش تزریقی انجام شده است.

سرپرست کلینیک آبزیان جهاددانشگاهی تهران خاطرنشان کرد: از این پس، امکان واکسیناسیون همه بچه ماهی‌های این مرکز علیه بیماری ویبریوزیس و استرپتوکوکوزیس فراهم شده است.

دکتر عنایتی افزود: این دو بیماری از بیماری‌های شایع در صنعت پرورش ماهی بوده و واکسیناسیون علیه این دو بیماری ضامن سلامت بچه ماهی‌های تحویل شده به استخرها و قفس‌های پرورش و تولید پایدار است.

وی یادآور شد: شرکت پرورش ماهی راموز از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون حدود شش میلیون قطعه بچه ماهی سی‌باس آسیایی با وزن ۰.۰۱ گرم را از کشور استرالیا وارد و پس از رساندن آن به وزن تجاری پنج تا ۱۰ گرم بین مراکز پرورش توزیع کرده است.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سازمان جهاددانشگاهی تهران سی‌باس


( ۱ )

نظر شما :