همزمان با هفته سلامت انجام می‌شود؛

غربالگری رایگان بیماری‌های پستان توسط پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۰ کد : ۴۳۵۰۸ پژوهش و فناوری تاپ خبر
پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی با همکاری شهرداری تهران نسبت به آموزش اصول پیشگیری و تشخیص سرطان و غربالگری رایگان بیماری های پستان اقدام کرده است.
غربالگری رایگان بیماری‌های پستان توسط پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، سرطان پستان به عنوان شایع ترین سرطان زنان در ایران و جهان، مهمترین عامل مرگ و میر بانوان در اثر سرطان به شمار می رود. متاسفانه به دلایل مختلف سن ابتلا به این سرطان در ایران، پایین تر از متوسط جهانی است و با وجود تلاش های صورت گرفته، شیوع این سرطان در کشور با آهنگی نگران کننده در حال افزایش است. این در حالی است که در صورت تشخیص زودرس این سرطان در مراحل اولیه، احتمال بهبود و بقای بیمار بسیار بالاست.

در راستای فعالیت‌ها و برنامه‌های گسترده پژوهشکده سرطان معتمد در زمینه پیشگیری، غربالگری و تشخیص به هنگام سرطان و دیگر بیماری‌های پستان، تیمی از اعضای پژوهشکده همزمان با هفته سلامت (18 تا 23 اردیبهشت ماه) از ساعت 16:30 تا 20 با برپایی غرفه و ارایه خدمات آموزشی و اطلاع رسانی در بوستان پیروزی نسبت به آموزش چهره به چهره و افزایش آگاهی شهروندان در خصوص راهکارهای پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان و دیگر بیماری های پستان اقدام کرده اند.

همزمان با این خدمت آموزشی - ترویجی که در قالب «گذر سلامت» به شهروندان ارایه می شود، مشاوره های تخصصی و غربالگری رایگان سرطان پستان نیز در سرای محله حافظیه انجام می شود.

شهروندان تهرانی می توانند با مراجعه به بوستان پیروزی واقع در خیابان سی متری نیروی هوایی، خیابان 26.10 و سرای محله حافظیه (در داخل بوستان) از این خدمات بهره مند شوند.

کلید واژه ها: پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی


( ۱ )

نظر شما :