معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در سفر به استان البرز مطرح کرد:

چشمگیر بودن موفقیت های بانوان شرکت های پارک علم و فناوری البرز/ بازدید از مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی

۲۰ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۰:۱۰ کد : ۴۲۷۷۶ آموزش و کارآفرینی تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در سفر به استان البرز از پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی و مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی البرز بازدید کرد.
چشمگیر بودن موفقیت های بانوان شرکت های پارک علم و فناوری البرز/ بازدید از مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر انیسه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، پنج‌شنبه 18 فروردین ماه در حاشیه سفر رییس جمهور به استان البرز از پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی بازدید و دستاورد های بانوان در شرکت های فناور و دانش بنیان این پارک را در بخش تولید و صادرات چشمگیر خواند.
دکتر خزعلی در حاشیه بازدید از واحدها وکارگاه های دانش بنیان تحت مدیریت بانوان مستقر در پارک علم‌ و فناوری البرز ، از این که در این مرکز شرکت های دانش بنیان توسط خانم ها یا به صورت خانوادگی اداره می شود، ابراز خرسندی کرد.
وی ضرورت حمایت از این بانوان که در بستر نوآوری ها تلاش وافری را به کار گرفته اند را مورد تاکید قرار داد.
دکترخزعلی افزود: در این بازدید موفقیت های بسیار خوبی را شاهد بودیم زیرا این دانش بنیان ها با مدیریت بانوان بخشی از نیاز بازار را تامین کرده و حتی در مواردی  صادرات نیز داشته اند ، لذا نهاد ریاست جمهوری از این زنان کوشا در بحث فناوری های نوین حمایت خواهد کرد.
وی تصریح کرد: ما پشتیبانی های لازم را از این بانوان برعهده خواهیم داشت تا زمینه برای توسعه فعالیت های نوآورانه در جامعه مهیا شود.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده  با اشاره به درخواست برخی دانش بنیان ها برای دریافت تسهیلات و بعضا تمدید مجوز فعالیت هایشان اظهار کرد: رفع اینگونه مشکلات را پیگیری و مورد بررسی قرار خواهیم داد.
وی افزود: یک سری مشکلات مطرح شده در جریان این بازدید نیز  مربوط به ضامن و وثیقه های بانکی است که سعی می کنیم این مشکلات را به ویژه برای خانم های  سرپرست خانوار  برطرف کنیم.

 بازدید معاون رئیس جمهور از مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی البرز

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری همچنین در این سفر یک روزه از مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی البرز نیز دیدن کرد.
وی ضمن بازدید از بخش‌ها و غرفه‌های مختلف مشاغل خانگی در مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی البرز، با فعالان هر یک از بخش‌های این مرکز به گفت و گو پرداخت.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در روند این بازدید با مشاغل خانگی مختلف مستقر در این مرکز از جمله صنعت، کشاورزی، صنایع دستی، همچنین مشاوره تخصصی مشاغل خانگی و غیره آشنا شد.
طی این بازدید فعالان حوزه مشاغل خانگی در هر بخش به صورت مجزا با معاون رئیس جمهور به گفت و گو پرداختند، توضیحاتی درخصوص فعالیت‌های خود ارائه دادند و همچنین از مشکلات خود در حوزه مشاغل خانگی گفتند.
عمده مشکلات فعالان مشاغل خانگی درخصوص تسهیلات و دشواری‌های دریافت وام بود، در همین راستا از معاون رئیس جمهور درخواست نگاه ویژه در این زمینه داشتند.
در مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی، فعالان این حوزه شناسایی و به قابلیت‌های آنان پرداخته می‌شود و همچنین نیازهای آموزشی و تخصصی شان ارزیابی می‌شود.
گفتنی است، رییس جمهور در قالب نوزدهمین سفر استانی هیات دولت و در سال "تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین" به منظور بررسی اولویت‌های توسعه بخشی و تصمیم گیری برای رفع مشکلات مردم  پنجشنبه ۱۸ فروردین ماه  از استان البرز بازدیدکرد.

text to speech icon

کلید واژه ها: معاون رئیس جمهور


نظر شما :