برگزاری سلسله کنفرانس علمی «فرآورده های گیاهی موثر بر اختلالات قلبی و عروقی»

۰۵ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۵:۲۰ کد : ۴۰۹۳۴ پژوهش و فناوری
کنفرانس علمییکروزه «فرآورده های گیاهی موثر بر اختلالات قلبی و عروقی» به همت پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی پنجم بهمن ماه برگزار شد.
برگزاری سلسله کنفرانس علمی «فرآورده های گیاهی موثر بر اختلالات قلبی و عروقی»

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر فراز مجاب استاد دانشکده داروسازی و عضو انجمن علمی متخصصین علوم دارویی ایران، برگزار شد، به گیاهان دارویی موثر بر آریتمی های قلبی، اختلالات ترومبوآمبولی، سندرم حاد کرونر و سندرم شوک پرداخته شد.
وی در ادامه خصوصیات گیاه شناسی گیاه سرخ ولیک را برشمرد و عصاره این گیاه را از نظر عملکرد در سطح مولکولی، بعنوان یک داروی گیاهی فعال کننده کانال پتاسیم معرفی نمود.
به گفته وی، گیاه گل طاووسی از دیگر گیاهانی است که دارای آلکالوئید بالایی است و عمل انتقال یون های سدیم را در غشای سلولی انجام داده که منجر به کاهش تحریک بیش از حد در ایجاد ضربان قلب و تنظیم تغییرات پاتولوژیکی در در ضربان ایجاد شده در آتریوم می شود.
لازم به ذکر است در این وبینار که دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.
مخاطبان این دوره پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصین طب سنتی بودند و این دوره به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزشهای مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزارگردیده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.
در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 72 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب کنند.
 

کلید واژه ها: پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی


نظر شما :