سلسله کنفرانس علمی «فرآورده های گیاهی موثر بر بیماریهای کبد و صفر» برگزار شد

۲۸ دی ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۲ کد : ۴۰۷۰۸ پژوهش و فناوری
کنفرانس علمی «فرآورده های گیاهی موثر بر بیماریهای کبد و صفر» به همت پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی بیست و هشتم دی ماه برگزار شد.
سلسله کنفرانس علمی «فرآورده های گیاهی موثر بر بیماریهای کبد و صفر» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر شمسعلی رضازاده، داروساز، متخصص شیمی دارویی و عضو هیات علمی این پژوهشکده برگزار شد، فرآورده های گیاهی موثر در درمان بیماری های کبد و صفرا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
دکتر رضازاده در این وبینار با اشاره به این که کبد با وزن 1500 گرم، یک پنجاهم وزن بدن را تشکیل می دهد و مسئولیت تولید پروتئین ها، ترشح اسیدهای صفراوی، دفع سموم، ذخیره گلیکوژن و ویتامین ها را بعهده دارد، علائم و نشانه های این بیماری را برشمرد
این عضو هیات علمی در ادامه درخصوص علل کبد چرب توضیحاتی را ارائه داده و راه های تشخیص کبد چرب را سونوگرافی ، بیوپسی،فیبرواسکن ، بادی کامپوزیشن و انجام آن را برای ورزشکاران، دیابتی ها ، افراد چاق و بالای 60 سال ضروری دانستند .
وی در این وبینار به جدیدترین یافته های علمی درخصوص کاربرد گیاهان دارویی در بیماریهای کبد چرب و صفرا از جمله بومادران ، بربرین، سیلیمارین ، کنگرفرنگی، صبرزرد، ترخون و ....... اشاره کرد و فرآورده های دارویی بدست آمده از این گیاهان را معرفی نمود.
لازم به ذکر است، در این وبینار که دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.
مخاطبان این دوره پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصین طب سنتی بودند و این دوره به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزش های مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزارگردیده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.
در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 72 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب نمایند.

 

کلید واژه ها: پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی


نظر شما :