در راستای توسعه تحقیقات صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی انتظامی استان

کاربردی
۲۲ آذر ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۸ کد : ۳۹۰۸۹ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
با هدف توسعه تحقیقات کاربردی و تولید محتوای علمی، تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی  انتظامی استان با حضور مهندس مهدی عباسی و سرتیپ دوم پاسدار عباسعلی محمدیان امضاء شد.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی انتظامی استان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز جهادانشگاهی، با هدف توسعه تحقیقات کاربردی و تولید محتوای علمی، تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی انتظامی استان با حضور مهندس مهدی عباسی و سرتیپ دوم پاسدار عباسعلی محمدیان امضاء شد.
هدف از امضای این تفاهم نامه توسعه تحقیقات کاربردی و تولید محتوای علمی بین پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی انتظامی استان است و دو طرف برای استفاده از توان و ظرفیت بین بخشی، استفاده از توان و تخصص پارک علم و فناوری البرز و همکاری مشترک برای ارتقای امنیت اجتماعی با استفاده از ظرفیت های خود برنامه ریزی و تلاش می کنند.
رییس پارک علم و فناوری البرز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که همزمان با هفته پژوهش و فناوری صورت گرفت با تشریح بخشی از دستاوردها و توانمندی های پارک علم و فناوری البرز گفت: پارک علم و فناوری البرز یکی از پارک های فعال کشور است که از ایده های فناورانه پژوهشگران و فناوران که قابلیت تجاری شدن دارند حمایت می کند.
وی بر حل مشکلات استان و کشور از طریق حمایت از طرح ها و ایده های فناورانه و علمی تاکید کرد و گفت: اطمینان داریم پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی  انتظامی استان (دفتر تحقیقات کاربردی  این فرماندهی) می توانند همکاری های خوبی را شکل دهند. 
رییس پارک علم و فناوری البرز افزود: شرکت های دانش بنیان و فناور توانمندی در پارک حضور دارند که می توانند در زمینه هوشمندسازی پلیس و سایر زمینه ها به کمک نیروی انتظامی بیایند.
سردار محمدیان فرمانده انتظامی استان البرز نیز با ابراز خرسندی از امضای  تفاهم نامه همکاری با پارک علم و فناوری البرز گفت: از همه کسانی که برای توسعه علم و فناوری و تولید و اشتغال در کشور تلاش می کنند ، تشکر و قدردانی می کنیم و دست آنها را می بوسیم.
سردار محمدیان با استقبال از گزارش دستاوردها و فعالیت‌های پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: باید همکاری های دو مجموعه بیشتر شود و در این راستا علاقمند هستیم در اولین فرصت از بخش های مختلف مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز بازدید کنیم.
فرمانده انتظامی استان البرز با تصریح این که حمایت از تولید و حمایت از اقتصاد دانش بنیان تاکید مقام معظم رهبری است اظهار کرد: به دلیل تحریم های ظالمانه در شرایط سختی قرار داریم اما باید در این شرایط سخت با کمک پژوهش و فناوری مشکلات را حل کنیم و این خواسته رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
براساس این گزارش، معرفی اساتید و کارشناسان برای حضور در جلسات اندیشه ورزی، میزگرد و نشست های علمی-تخصصی مورد درخواست فرماندهی استان البرز و پارک علم و فناوری، معرفی محققان برای مشارکت در انجام پژوهش های مورد نیاز فرماندهی، برگزاری سخنرانی، همایش و کارگاه ها و دوره های آموزشی مشترک، ارایه مقالات تخصصی توسط محققان با موضوع حوزه مطالعات جغرافیای استان به منظور چاپ در فصل نامه علمی- تخصصی دانش انتظامی البرز، حمایت از طرح های تحقیقاتی در قالب بهره مندی از کسری خدمت در حوزه مطالعات جغرافیای استان، حمایت از تدوین طرح ها و پروژه ها، حمایت، ترغیب و تشویق اندیشمندان و دانشجویان جهت تدوین طرح های توجیهی، تفصیلی، مقالات، همکاری مشترک با واحد های رشد، دانش بنیان و نانو غیر مستقر در پارک در سطح منطقه ای، هدایت صاحبان ایده برای پیاده سازی ایده از طریق ارایه ی خدمات و مشاوره های مورد نیاز، ایجاد تسهیلات برای ادامه فعالیت صاحبان ایده در قالب پذیرش در مرکز رشد واحد های فناوری و تلاش برای فراهم آوردن حمایت های قانونی جهت حفظ حقوق مالکیت ایده پردازان از محورهای این تفاهم نامه همکاری است.

گفتنی است، پارک علم و فناوری البرز در راستای توسعه همکاری با دستگاه های مختلف علمی و اجرایی تعامل با بخش های مختلف را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی پارک علم و فناوری البرز


نظر شما :