در دیدار با مدیرکل دیوان محاسبات استان مطرح شد؛

فناوری‌های جهاددانشگاهی آذربایجان غربی بر مبنای تحقق مولفه های اقتصاد مقاومتی است

۲۱ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۶ کد : ۳۶۸۳۱ پژوهش و فناوری
رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با مدیرکل دیوان محاسبان استان دیدار و گفتگو کرد.
فناوری‌های جهاددانشگاهی آذربایجان غربی بر مبنای تحقق مولفه های اقتصاد مقاومتی است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، دکتر امین رستم زاده رئیس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با مدیرکل دیوان محاسبات استان در راستای توسعه همکاری‌های فیمابین دیدار وگفتگو کرد.

مهندس جعفری، مدیرکل دیوان محاسبات استان در این دیدار فعالیتهای جهاددانشگاهی را پیشران توسعه علمی و پزوهشی استان عنوان کرد و افزود: جهاددانشگاهی با حرکت در مسیر علمی و پزوهشی گامهای ارزشمندی در خودکفایی کشور در حوزه های مختلف برداشته است.

وی افزود: باید با اقدامات حمایتی لازم از سوی دستگاههای اجرایی فرآیند دستیابی جهادگران به فناوریهای مورد نیاز کشور تسریع یابد.

جعفری اظهار کرد: فعالیتهای پژوهشی باید منتظر بوروکراسی های اداری نبوده و در تامین اعتبار پزوهشی فرآنیدهای اداری در سریعترین زمان ممکن طی شود.

وی پژوهش را رکن اساسی در توسعه اقتصادی کشورها عنوان و اظهار کرد:جهاددانشگاهی بعنوان یکی از قطب های پژوهشی در استان می تواند با بررسی و شناسایی نیازهای بومی و منطقه ای گامهای ارزشمندی در رشد علمی استان و کشور داشته باشد.

در این جلسه دکتر رستم زاده رئیس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه طی سه سال اخیر رویکرد ارزش آفرینی فناورانه جهاددانشگاهی آذربایجان غربی از بعد آموزشی به سمت پژوهشی و فناروانه با اتکا به مولفه های دخیل در توسعه استان هدفگذاری شده است اظهار کرد: حمایتهای خوبی در بحث جذب اعتبارات پژوهشی در سطح استان از این نهاد شده است.

دکتر رستم زاده با اشاره به لزوم سیاستگذاری صحیح در انتخاب موضوعات پژوهشی بر اساس نیاز و چالشهای استانی و ظرفیت های آن خاطرنشان کرد: فناوریهای جهاددانشگاهی آذربایجان غربی بر مبنای تحقق مولفه های اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به تخصیص 40 میلیاردی اعتبارات عمرانی در سال 1400 به جهاددانشگاهی آذربایجان غربی اظهار کرد: در حال حاضر 20 میلیارد ریال از این محل تخصیص یافته است و البته در جهت خروجی اثربخشی پروژه ها برای استان پیشنهاد افزایش این رقم در سال ۱۴۰۰ به ۶۰ میلیارد و تداوم تخصیص تا سال ۱۴۰۲ و در مجموع اختصاص ۲۰۰ میلیارد اعتبار عمرانی به جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در کار گروه ماده 23 هستیم تا بتوانیم یک زیرساخت کیفی و ارزش آفرین در حوزه کشاورزی برای استان به وجود آوریم.

دکتر رستم زاده با اشاره به فعال سازی کشت بافت از سوی گروه پژوهشی متابولیت های ثانویه جهاددانشگاهی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: طرح ملی فناورانه خوبی در حوزه تولید ماده ضد سرطان وین کریستین و وین بلاستین و یا جلبک اسپرولینا در گروه کشاورزی و شیمی در حال اجرا می باشد که می تواند تحولی برای استان و جهاد دانشگاهی واحد تلقی گردد و در صدد هستیم اعتماد علمی به این نهاد انقلابی را به کیفی ترین و خروجی مدارترین شکل ممکن محقق نماییم.

رئیس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی گفت: انتظار از دستگاه های اجرایی استان است که با مساعدت و حمایت لازم از تمام ابعاد برای سرانجام رساندن کیفی طرح های پژوهشی خروجی محور این نهاد برای توسعه و پیشرفت استان عنایت لازم را داشته باشند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان‌غربی


نظر شما :