توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی انجام شد؛

برگزاری کنفرانس علمی «احتیاط مصرف گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در دوران بارداری و شیردهی»

۲۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۰ کد : ۳۶۷۲۹ پژوهش و فناوری
کنفرانس علمی« احتیاط مصرف گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در دوران بارداری و شیردهی» در تاریخ بیستم مهرماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی برگزار شد.
برگزاری کنفرانس علمی «احتیاط مصرف گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در دوران بارداری و شیردهی»

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، این وبینار که با سخنرانی دکتر فرحناز خلیقی سیگارودی، متخصص فارماکوگنوزی و عضو هیات علمی این پژوهشکده، برگزار شد، به رده بندی FDA در مورد داروها اشاره شد که از این میان داروهای گیاهی که در دوران بارداری مصرف می شوند در رده C قرار می گیرند.

وی در این وبینار از گیاهان دارویی که در دوران بارداری  قابل استفاده هستند گیاه زنجبیل و سرخارگل و از گیاهان دارویی قابل مصرف در دوران شیردهی گیاه رازیانه، سرخارگل و شنبلیله و برای قطع شیر در این دوران به گیاه مریم گلی  اشاره کرد.

این عضو هیات علمی در ادامه درخصوص فرآورده های دارویی موجود از این گیاهان و همچنین عوارض جانبی، تداخلات و منع مصرف این داروها ، مطالبی را برشمردند.

این وبینار دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

این دوره  با حضور 250 نفر از پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصین طب سنتی به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزش های مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزار شده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارایه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

لازم به ذکر است، در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 48 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت کنند. و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب کنند.

کلید واژه ها: پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی


نظر شما :