افتتاح مرکز تامین و پشتیبانی خوشه‌ زیلو میبد/ رونمایی از شناسنامه زیلو

۲۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۸ کد : ۳۶۷۲۱ پژوهش و فناوری
همزمان با روز زیلو مرکز تامین و پشتیبانی خوشه‌ زیلوی میبد، با عاملیت سازمان جهاددانشگاهی یزد، افتتاح گردید.
افتتاح مرکز تامین و پشتیبانی خوشه‌ زیلو میبد/ رونمایی از شناسنامه زیلو

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی یزد، همزمان با روز زیلو، مرکز تامین و پشتیبانی خوشه زیلو با حضور روسای شرکت شهرک‌های صنعتی، سازمان جهاددانشگاهی یزد و صندوق کارآفرینی استان یزد و همچنین شهردار، رییس شورای شهر، معاون فرماندار و سایر مسوولان شهرستان میبد افتتاح شد.

این مرکز علاوه بر خدمات چله پیچی زمینه تامین نخ و تجهیزات زیلوبافی را نیز فراهم می کند، این مرکز که با حمایت مالی شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد و در قالب برنامه‌های توسعه خوشه زیلو تجهیز و راه‌اندازی شده در محل مجتمع صنایع دستی میبد واقع شده و فضای آن نیز توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد تامین شده است.

انتظار می‌رود مرکز تامین و پشتیبانی خوشه زیلو که توسط انجمن صنفی زیلو اداره می‌شود با ارایٔه خدمات چله پیچی به زیلوبافان زمینه کاهش بهای تمام شده و ارتقای کیفیت زیلو را فراهم نماید. علاوه بر این مرکز، خدمات کلاف پیچی، چندلا کردن و نخ تابی را نیز انجام می‌دهد که تجمیع ارایٔه این خدمات در این مرکز می تواند به تسهیل تامین نیازهای زیلوبافان کمک نماید.

گفتنی است، در حاشیه این مراسم از شناسنامه زیلو نیز رونمایی شد.

بر اساس برنامه های توسعه خوشه زیلو شبکه تامین و بازاریابی زیلو در حال شکل گیری است در همین راستا کارگاه‌های زیلوبافی عضو این شبکه با نصب شناسنامه اختصاصی روی محصولات خود زمینه برند سازی، ارتقای کیفی تولیدات و آسودگی خاطر خریداران را فراهم می کنند. شناسنامه زیلو علاوه بر مشخصات کارگاه تولید کننده، حاوی اطلاعات ضروری در خصوص نقش زیلو، کیفیت نخ تار و پود، نام بافنده، زمان تولید و تضمین‌های کارگاه به خریداران می باشد.

لازم به ذکر است، پروژه توسعه خوشه زیلو توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد و به عاملیت سازمان جهاددانشگاهی یزد در حال انجام است.

 

 

کلید واژه ها: زیلو سازمان جهاددانشگاهی یزد


نظر شما :