به همت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی؛

رویدادآموزشی آینده شغلی من در اردبیل برگزار شد

۱۴ مهر ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۲ کد : ۳۶۵۱۷ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
به همت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، رویداد آموزشی تازه شو گردشگری با عنوان«آینده شغلی من» به صورت مجازی برگزار شد.
رویدادآموزشی آینده شغلی من در اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این رویداد که از مجموعه برنامه‌های شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان اجرا شد.

نعیمه حنفی نیری مدرس دوره‌های گردشگری استان اردبیل در این رابطه گفت: صنعت گردشگری، کسب و کار بسیار بزرگی است که در تمام جهان کاربرد دارد و خیلی‌ها بر این باور هستند که مشاغلی چون هتل‌داری، تور لیدری، کارمند فروش و یا برگزار کننده تور، تنها مشاغلی هستند که در این صنعت گنجانده شده است.

 حنفی اظهار کرد: اما باید گفت که مشاغل مرتبط با گردشگری چیزی فراتر از این دو سه مورد است و حتی رشته‌های متنوعی نیز وجود دارند که می‌توانند در سراسر دنیا، در آن‌ها تحصیل کنند و به یکی از شغل‌های این صنعت روی بیاورند که این مشاغل عمدتا در سه طح دسته‌بندی شده است.

وی با اشاره به اهمیت آموزش در حوزه گردشگری تصریح کرد: موسسات آموزشی مورد تایید وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با دریافت مجوزهای لازم متولی برگزاری دوره‌های گردشگری و صدور مدارک جهت ورود به بازار گردشگری است.  

این مدرس دوره‌های گردشگری استان اردبیل، مدیریت، جغرافیا و برنامه‌ریزی گردشگری را از رشته‌های مورد توجه این حوزه برشمرد و گفت: دوره‌های راهنمایان ایرانگردی و طبیعت گردی و مدیر فنی دفاتر خدمات مسافرتی مهمترین دوره‌های آموزشی حوزه گردشگری می‌باشد که رشته تحصیلی، خصوصیات رفتاری و شخصیتی، سرمایه و توان مالی و علاقه فردی از جمله عوامل موثر در انتخاب این دوره‌ها است.

حنفی به انواع گردشگری بر اساس مرز جغرافیایی اشاره و خاطرنشان کرد: گردشگری درون مرزی، گردشگری ورودی و خروجی سه نوع از گردشگری بر اساس مرز جغرافیایی هستند که در هر کدام فرآیندهای ویژه‌ای برقرار است.

وی ضرورت ایده‌پردازی در حوزه گردشگری را یادآور شد و گفت: بر اساس مشاغل موجود و ظرفیت‌های متعدد، ایده‌های نو می‌تواند زمینه لازم برای بهره‌برداری مناسب را فراهم آورده و در رونق اقتصادی مناطق و افزایش اشتغال به ویژه اشتغال مبتنی بر آموزش نقش ایفا نماید.

در پایان این رویداد به پرسش‌های حاضران از سوی مدرس رویداد پاسخ‌های لازم ارائه و راهنمایی‌های مناسب پیشنهاد شد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی واحد اردبیل


نظر شما :