۲۹ شهریور؛

مرحله نیمه‌نهایی مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای برگزار می‌‏شود

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۷ کد : ۳۵۷۵۳ فرهنگی
رییس سازمان انتشارات جهاددانشگاهی گفت: مرحله نیمه نهایی نخستین دوره مسابقات ملی کتاب سه دقیقه ای ۲۹ ‏شهریور ماه جاری به صورت مجازی برگزار می‌شود.
مرحله نیمه‌نهایی مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای برگزار می‌‏شود

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، دکتر حامد علی‌اکبرزاده دبیر نخستین دوره مسابقات ملی کتاب سه دقیقه‌ای با اعلام این مطلب افزود: مرحله مقدماتی این مسابقات از آذرماه سال 1399 در سطح ملی و با مشارکت واحدهای جهاددانشگاهی در 6 استان کشور شامل چهارمحال و بختیاری، زنجان، اصفهان (دانشگاه صنعتی اصفهان) ، قزوین، گیلان و کردستان آغاز شد. این مرحله با رقابت 90 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف برگزار شد و در نهایت 10 نفر به عنوان نفرات برگزیده استانی به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند.

وی ادامه داد: این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در قالب‌های بدیع، آشنایی و انس دانشجویان با کتاب‌های مفید و به اشتراک‌گذاشتن تجربه‌های کتاب‌خوانی به ویژه از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای ادامه داد: به دلیل محدودیت‌های کرونایی این مسابقات در مرحله نیمه‌نهایی به صورت مجازی برگزار خواهد شد اما امیدواریم با بهبود شرایط و در صورت صدور مجوزهای لازم بتوانیم مرحله فینال مسابقات را به صورت حضوری و با جذابیت بیشتری اجرا کنیم.

علی‌اکبرزاده در خصوص نحوه اجرای مسابقات اظهار داشت: دانشجویان شرکت‌کننده در این مسابقات کتاب‌های را که مطالعه کرده‌اند در «سه دقیقه» معرفی می‌کنند و بهترین ارایه‌ها به عنوان برگزیده معرفی و به مراحل بعدی راه می‌یابند. ارایه مطلب در سه دقیقه از روش‌های جدیدی است که در دنیا در حال اجراست و به طور خاص در زمینه ارایه پایان‌نامه و ارایه کتاب در بسیاری از کشورها رواج یافته است. در ایران نیز جهاددانشگاهی به عنوان نهادی علمی و فرهنگی از ترویج‌کنندگان اصلی این شیوه بدیع به شمار می‌رود.

 وی در خاتمه از اجرای فینال این مسابقات در اواخر مهر ماه سال جاری خبر داد.

کلید واژه ها: سازمان انتشارات جهاددانشگاهی مسابقات سه دقیقه ای


نظر شما :