توسعه همکاری های مشترک جهاددانشگاهی و بسیج علمی خراسان جنوبی

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۳ کد : ۳۵۷۴۶ عمومی
رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: با وجود ظرفیت‌هایی که در جهاددانشگاهی استان وجود دارد می‌تواند با کمک بسیج علمی - پژوهشی، به توسعه استان و خدمت‌رسانی به جامعه گام بردارد.
توسعه همکاری های مشترک جهاددانشگاهی و بسیج علمی خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، جلال‌الدین صادقی رییس جهاددانشگاهی استان 22 شهریورماه در نشستی با علی فرخنده مسوول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی که در جهاددانشگاهی برگزار شد، با تاکید بر جایگاه مهم بسیج، بر استفاده از ظرفیت این نهاد و تعامل و توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی با بسیج تاکید کرد.

وی با اشاره به پتانسیل‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اشتغال اظهار کرد: با وجود ظرفیت‌هایی که در جهاددانشگاهی استان وجود دارد می‌تواند با کمک بسیج علمی - پژوهشی، به توسعه استان و خدمت‌رسانی به جامعه گام بردارد.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با یادآوری این‌که این نهاد از روز اول با ماموریت فرهنگی به‌منظور توسعه فرهنگ انقلاب اسلامی تشکیل شده، گفت: همواره تلاش شده است تا بر اساس اهداف نظام و منویات رهبر معظم انقلاب حرکت کنیم.

وی یکی از نیازهای امروز جامعه را توسعه مباحث علمی و پژوهشی برشمرد و گفت: هم‌افزایی موثر توانمندی و شایستگی‌های سازمان بسیج و جهاددانشگاهی تاثیر به سزایی در توسعه فعالیت‌های هر دو نهاد خواهد گذاشت.

علی فرخنده مسوول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی نیز در این دیدار خواستار هم‌افزایی بیشتر نهادها و مجموعه‌های علمی برای رشد و توسعه شد و گفت: در سازمان علمی پژوهشی سپاه این آمادگی را داریم که متناسب با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیج و جهاددانشگاهی همکاری متقابل داشته باشیم.

وی با اشاره به این‌که در عرصه علم و پژوهش باید با نگاه جهادی و انقلابی ورود کرد، بیان کرد: علمی که تعریف می‌شود باید تربیت محور، پژوهش محور و حرفه محور باشد.

مسوول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با تاکید بر این‌که مراکز علمی پژوهشی استان می‌توانند در مجموعه‌ای به نام قرارگاه جهاد علمی فعالیت‌های علمی و پژوهشی متناسب با مزیت‌های استان انجام دهند، یادآور شد: این قرارگاه زمینه هم‌افزایی بیش‌ازپیش دستگاه‌هایی اجرایی را فراهم می‌آورد.

وی در پایان بر آمادگی بسیج علمی پژوهشی برای گسترش فعالیت‌های مشترک و همکاری دوجانبه این دو نهاد انقلابی در استان تاکید کرد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی


نظر شما :