تقدیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان از جهاددانشگاهی ایلام

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۵ کد : ۳۵۷۳۴ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
رییس جهاددانشگاهی ایلام در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان با ارایه گزارش فعالیت‌های مرکز منش و برنامه‌های آتی این مرکز را در راستای طرح شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان تشریح کرد.
تقدیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان از جهاددانشگاهی ایلام

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی ایلام؛ سید غلامرضا حسینی ۲۱ شهریور در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان که با حضور معاون سیاسی‌ امنیتی استانداری ایلام، مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام و جمعی از مسوولان نهادهای مرتبط با امور جوانان و اصحاب رسانه در سالن جلسات استانداری ایلام برگزار شد با اشاره به اهمیت و ضرورت راه‌اندازی مراکز نوآوری، اظهار کرد: به وجود آمدن تغییرات سریع در عرصه‌ها مختلف به‌ویژه فناوری در جهان امروز وجود مراکز نوآوری را به یک نیاز حیاتی تبدیل کرده است.

رییس جهاددانشگاهی ایلام با بیان این که مراکز نوآوری با همان ایده جذب خلاقیت‌ها و نوآوری‌های افراد راه‌اندازی می‌شود، گفت: نتیجه نوآوری ارایه یک محصول مبتنی بر دانش به بازار در راستای رونق اقتصاد دانش‌بنیان و عدم وابستگی به بیگانگان است.

حسینی به اهداف راه‌اندازی مراکز نوآوری اشاره کرد و افزود: ایجاد زمینه مناسب برای بروز خلاقیت جوانان، حمایت از طرح‌های پژوهشگران، محققان، دانشجویان و دانش‌آموزان، کمک به شکگیری حیات شرکت‌های دانش‌بنیان، ایجاد بستری برای کارآفرینی و تجاری‌سازی محصولات، تولید فناوری‌های نو، ایجاد ارتباط صنعت و دانشگاه و ایجاد شور و انگیزه در بین جوانان خلاق و ایده‌پرداز از جمله این اهداف است.

رییس جهاددانشگاهی ایلام با ارائه گزارش عملکرد مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان گفت: این مرکز فعالیت خود را از شهریورماه سال ۱۳۹۸ آغاز و تا کنون با برگزاری بیش از ۹۰ رویداد ترویجی، آموزشی، برگزاری ۵ رویداد چندروزه استارتاپی، ارائه ۶۰۰ ساعت مشاوره‌های تخصصی در زمینه را‌ه‌اندازی کسب‌وکارهای نوآورانه، ۳۴۰۰ ثانیه تولید محتوا و استقرار ۳۶ واحد فناور عملکرد مطلوبی داشته است.

وی با اشاره به برنامه‌های آتی مرکز منش ایلام برای توسعه کسب‌وکارهای فناورانه جوانان افزود: تعامل و هم‌افزایی بیشتر با نهادهای مرتبط با امور جوانان، توسعه و تجهیز امکانات مرکز به‌ویژه در حوزه فناوری اطلاعات، تولید محتوا، صنایع خلاق و نرم، الکترونیک و کشاورزی و گیاهان دارویی از برنامه‌های آینده این مرکز است.

در ادامه فتاحی معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام و علیشائی، مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام نیز در این نشست با ابراز رضایت از عملکرد موفق مرکز منش ایلام اجرای چنین فعالیت ‌هایی را برای ترویج فرهنگ کارآفرینی و توسعه کسب‌وکارهای‌ نوآوارانه در استان مفید و ارزشمند دانستند.

همچنین در پایان نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان ایلام با اهدای لوح به رییس جهاددانشگاهی ایلام به نمایندگی از کارکنان مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان ایلام تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی ایلام نشست


نظر شما :