بازدید رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان از جهاددانشگاهی استان

۱۷ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۵۴ کد : ۳۵۶۱۷ عمومی
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان از توانمندی‌های جهاددانشگاهی استان بازدید کرد.
بازدید رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان از جهاددانشگاهی استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، بهرام نصرالهی زاده رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان در بازدید از جهاددانشگاهی استان ضمن اشاره به این که جهاددانشگاهی خدمات ارزنده و موثری به دولت و کشور ارایه داده است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی با توجه به توان علمی که دارد می‎تواند از طریق انجام پروژه های پژوهشی کاربردی تولید ثروت کند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان به ورود جهاددانشگاهی به بحث توت فرنگی اشاره و گفت: استان کردستان قطب اصلی تولید توت فرنگی در ایران است و بر همین اساس فعالیت‌های پژوهشی در این زمینه باید انجام شود و ما نیز در این راستا حمایت خواهیم کرد.

نصرالهی زاده تصریح کرد: مراکز علمی که در این راستا فعالیت می کنند می توانند برای پیشبرد اهداف خود در این زمینه هم افزایی علمی داشته باشند.

وی با بیان این‌که جهاددانشگاهی استان کردستان را حمایت خواهیم کرد، گفت: خدمات تخصصی جهاددانشگاهی همواره برای کشور منشا خیر بوده است و برهمین اساس فعالیت‌های علمی این نهاد در روند توسعه کشور موثر بوده است.

وی، افزود: درمانگاه عمومی شهرستان بیجار، آزمایشگاه و گلخانه کشت بافت توت فرنگی از اقدامات مهم این نهاد انقلابی در استان است که دولت به آن‌ها توجه لازم را دارد.

نصرالهی زاده با بیان اینکه طرح های پژوهشی جهاددانشگاهی کاربردی است، افزود: بحث تهیه و تولید گیاهان دارویی در استان کردستان کاملا جدی است و جهاددانشگاهی باتوجه با توانایی که دارد، می‌تواند از این ظرفیت استفاده نموده و ارزش افزوده خوبی داشته باشد.

در این بازدید  اکبر اسدی رییس جهاددانشگاهی کردستان، گفت: جهاددانشگاهی از لحاظ علمی و اجرایی توانمندی‌های زیادی دارد که توانسته است خدمات ارزنده ای را در حوزه های مختلف پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال و کارآفرینی ارایه دهد.

وی با بیان این که دولت باید از توانایی های جهاددانشگاهی استفاده کند، افزود: جهاددانشگاهی با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های  فراوانی که دارد می تواند در پیش برد اهداف دولت کمک نموده و در حرکت علمی کشور اثر بخشی بالایی داشته باشد.

اسدی در ادامه با بیان این که استان کردستان زمانی در مسیر رشد و توسعه قرار می گیرد که همگرایی و هم افزایی در آن مشاهده شود، افزود: فعالیت های جهاددانشگاهی همیشه برای کشور دارای خیر و برکت بوده و بر همین اساس برای بسط و گسترش این فعالیت ها در استان باید حمایت و پشتیبانی لازم از این نهاد انقلابی صورت گیرد.

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: جهاددانشگاهی با توجه به ساختار سازمانی که دارد می تواند با کمترین امکانات بیشترین راندمان را برای حرکت علمی کشور داشته است.

اسدی با تاکید بر این مهم که توجه به جهاددانشگاهی یک سرمایه گذاری است، تصریح کرد: جهاددانشگاهی چون دارای روحیه جهادی است در هر حوزه‌ی کاری که ورود نموده منشاء فعالیت های ارزشمندی شده است.

رییس جهاددانشگاهی کردستان در پایان یادآور شد: استان کردستان دارای ظرفیت های خوبی برای فعالیت می باشد و جهاددانشگاهی آمادگی لازم برای همکاری با مسوولان در جهت رشد و توسعه استان را دارد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی کردستان بازدید


نظر شما :