وبینار تخصصی اقتصاد بازار و تولیدات مشاغل خانگی در کردستان برگزار شد

۱۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۶ کد : ۳۵۵۳۵ آموزش و کارآفرینی
وبینار تخصصی اقتصاد بازار و تولیدات مشاغل خانگی به همت جهاددانشگاهی استان کردستان برگزار شد.
وبینار تخصصی اقتصاد بازار و تولیدات مشاغل خانگی در کردستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، وبینار تخصصی اقتصاد بازار و تولیدات مشاغل خانگی با حضور اساتید و کارآفرینان این حوزه به صورت مجازی توسط حوزه اشتغال جهاددانشگاهی استان کردستان برگزار شد.

در این وبینار اساتید حاضر به مساله چالش‌ها، فرصت‌ها و ظرفیت‌های بازار اشاره کردند و تجربیات خود را در موفقیت بازار کار در اختیار مخاطبان قرار دادند.

در این جلسه سید کمال حسینی رییس اتاق بازرگانی سنندج گفت: مقوله تولید امروزه به عنوان زیربنایی ترین محور توسعه یاد شده و در نگرش جامعه بشری به عنوان یک ارزش تلقی می شود.

وی سرمایه، کار و مکان را سه عامل مهم تولید ذکر کرد و ادامه داد: سرمایه های سرگردان در جامعه و پول های بدون تاثیر در زندگی، از جمله طلا و پول می توانست، با ایجاد جذابیت در تولید به سمت این امر سو پیدا کند.

رییس اتاق بازرگانی سنندج، تولیدات صادرات محور را از ضروریات این حوزه برشمرد و گفت: باید با تولیدات صادرات محور بتوان ارزهای خارجی را وارد کشور کرده و قدرت درآمد ملی را افزایش داد.

در ادامه نیز رییس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه عنوان کرد: برای توسعه بازار مشاغل خانگی باید نهاد سازی و ساختار سازی  داشته باشیم و نهادهای حرفه ای را در بحث مشاغل خانگی و اقتصاد آن دخیل بکنیم.

دکتر سیامک آزادی در وبینار تخصصی اقتصاد و بازار تولیدات مشاغل خانگی که به همت جهاددانشگاهی استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد: نیاز سنجی در بحث مشاغل خانگی مسئله مهمی است که باید به آن دقت شود.

رییس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه در پایان به مساله گسترش تکنولوژی در جهان اشاره و یادآور شد: در حال حاضر در تمام جهان بازارهای حرفه ای خرید و فروش بصورت برخط در حال فعالیت است و افرادی که میخواهند در این زمینه رشد داشته باشند باید با دنیای اینترنت و فضای مجازی بیشتر آشنا شوند.

در ادامه این وبینار تخصصی حامد قادرزاده عضو هیات علمی دانشگاه کردستان در زمینه اقتصاد، بیان کرد: فعالیت های مشاغل خانگی با وجود تولید ارزش در جامعه، در محاسبه درآمد ناخالص ملی وارد نمی شود.

این اقتصاددان با تاکید بر اینکه مشاغل خانگی صرفا برای بانوان نیست، بیان کرد: سرپرست خانوارهایی هستند که هنوز درآمد اقتصادی پایدار و مناسبی ندارد، چرا که در فرهنگ غالب ما وظیفه کسب درآمد بر عهده مرد است، اما در ادبیات اقتصادی، زنان یکی از بنیان های اصلی تولید ارزش و مدیریت اقتصادی خانوار به شمار رفته اند و به همین دلیل تغییر در قوانین امری ضروری در راستای توسعه مشاغل خانگی است.

در پایان این وبینار مدیر عامل شرکت دانش بنیان همیشه پویا، اظهار کرد: عصر ارتباطات برخط در نیا باعث شده است شرایط خوبی برای ارایه و خرید و فروش کالا ها صورت بگیرد که تمام جهان بتوانند از آن استفاده کنند.

فرزانه دانشمند در وبینار تخصصی اقتصاد و بازار تولیدات مشاغل خانگی گفت: در بحث تولیدات مشاغل خانگی بازاریابی مساله مهمی است که باید فعالان این عرصه به خوبی به آن توجه کنند.

 

 

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی کردستان


نظر شما :