به همت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی اردبیل؛

برنامه «شنبه‌های مشاوره» در اردبیل برگزار می‌شود

۱۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۵ کد : ۳۵۳۷۲ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
رییس جهاددانشگاهی اردبیل از امکان مشاورهه به تیم‌های برگزیده ارایه کننده ایده در مرکز نوآوری و شتاب‌دهی اردبیل خبر داد.
برنامه «شنبه‌های مشاوره» در اردبیل برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، مهران اوچی اردبیلی با اعلام این خبر افزود: برنامه «شنبه‌های مشاوره» به همت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی و اداره کل ورزش و جوانان اردبیل و با همکاری شتاب‌دهنده‌های جاویدان و تیک آپ برگزار می‌شود.

وی با اشاره به انتشار فراخوان جذب ایده‌های فناورانه و خلاقانه مرکز نوآوری و شتابدهی اردبیل در خردادماه سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: از 14 ایده ارسال شده به این فراخوان که با هدف حمایت از ایده‌های جوانان در زمینه گیاهان دارویی و گردشگری منتشر گردید بعد از برگزاری جلسات ارزیابی 7 ایده با کسب امتیاز لازم برگزیده شد.

رییس جهاددانشگاهی اردبیل اضافه کرد: این مشاوره‌ها با هدف مساعدت به تیم‌های منتخب برای تکمیل و عملیاتی کردن ایده‌های خود هر هفته روز شنبه از ساعت 10 تا 14 در محل مرکز نوآوری و شتاب‌دهی اردبیل برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از این برنامه تسهیل‌گری استفاده کنند.

اوچی اردبیلی به ادامه برگزاری جلسات مشاوره برای تیم‌های منتخب مرکز نوآوری و شتاب‌دهی اردبیل و استفاده از افراد مجرب و خبره در ارایه مشاوره‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: این مشاوره در زمینه‌های کارآفرینی، کسب و کارهای استارتاپی، گردشگری و آی تی ارایه می‌شود.

وی کمک به توسعه کسب و کارهای دانش‌محور و شناسایی، نیازسنجی، آسیب‌شناسی، جذب، حمایت و راه‌اندازی ایده‌های کارآفرین با قابلیت تجاری‌سازی و اشتغال‌زایی و شتاب‌دهی به فعالیت‌های کسب و کارهای جوان استان را از اهداف فعالیت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی اردبیل عنوان کرد.

اوچی اردبیلی به نقش و اهمیت جوانان در ورود به عرصه‌های خلاقیت و کارافرینی در کشور اشاره و اظهار کرد: برای توسعه اشتغال‌زایی و رونق استان باید آموزش مهارت‌های خلاقیت و نوآوری به قشر جوان و فارغ‌التحصیل و جویای کار ارائه شود.

شایان ذکر است مجوز فعالیت مرکز نوآوری و شکوفایی استان اردبیل با زمینه فعالیت «گیاهان دارویی و گردشگری» در راستای عملیاتی کردن تفاهم‌نامه منعقد شده میان جهاد دانشگاهی و وزارت ورزش و جوانان، فروردین‌ماه سال 1400 از سوی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان کشور صادر شد و این مرکز اردیبهشت ماه به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی اردبیل تجاری سازی


نظر شما :