در نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی با استاندار سیستان و بلوچستان تأکید شد؛

توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی در استان سیستان و بلوچستان/ حمایت از طرح‌های اشتغالزای این نهاد

۳۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۱ کد : ۳۴۹۸۹ عمومی تاپ خبر
استاندار سیستان و بلوچستان در نشست مشترک با رییس جهاددانشگاهی با تشکر از نگاه خوب این نهاد به استان گفت: از طرح‌های اشتغالزای جهاددانشگاهی در این استان حمایت می‌کنیم.
توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی در استان سیستان و بلوچستان/ حمایت از طرح‌های اشتغالزای این نهاد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، مهندس احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست مشترک با دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی با تبریک چهل و یکمین سالگرد تشکیل این نهاد از نگاه خوب جهاددانشگاهی به استان سیستان و بلوچستان تقدیر و تشکر کرد.

مهندس موهبتی در ابتدای این نشست با تبیین ظرفیت‌های بالا و منحصربه‌فرد استان سیستان و بلوچستان،  به خدماتی که در حوزه‌های عمرانی ، زیربنایی ، فرهنگی ، آموزشی، اجتماعی ، امنیتی و ... در این استان  انجام‌گرفته و در حال انجام است اشاره کرد و خطاب به رییس جهاددانشگاهی گفت : از نگاه خوب شما به استان سیستان و بلوچستان تشکر می‌کنیم .

وی بابیان اینکه جهاددانشگاهی متناسب با رشد جامعه بشری در حال رشد است افزود: این استان دارای مشکلات متعددی است، استانی که فاصله دو مدرسه آن از یکدیگر ۱۳۵۰ کیلومتر است و یقیناً نهادهایی همچون جهاددانشگاهی که نگاه علمی به مسایل دارند اگر حمایت شوند می‌توانند در رفع مشکلات تأثیرگذار باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان بابیان اینکه ما در استان تنها یک شاخص داریم که از میانگین کشوری بالاتر است و آن‌هم دانشگاه‌های ماست افزود:  جهاددانشگاهی می‌تواند دانشگاه‌های ما را نیز وادار به فعالیت کند و در پیوند عمیق با دانشگاه‌ها و بخش خصوصی و صنعتی به حوزه فعالیت‌های اقتصادی که نیاز نهادهای خوداتکاست نیز ورود کند.

مهندس موهبتی ضمن تشریح اهمیت و نقش جهاددانشگاهی اظهار کرد : اگر هم‌وغم خود را برنهادهای جهادی و مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری می‌گذاشتیم الآن وضعیت ما بهتر بود و آینده استان را این‌ها تعیین می‌کنند، لذا نقش جهاددانشگاهی در این راستا بسیار حائز اهمیت است .

وی به موضوع توسعه سواحل مکران که مقام معظم رهبری از آن به‌عنوان گنج پنهان یاد می‌کنند اشاره کرد و گفت : جهاددانشگاهی می‌تواند در آن منطقه نیز به‌خوبی نقش‌آفرینی کرده و در مباحث مرتبط با صنایع ، پتروشیمی ، فولاد ، آبزی‌پروری و موضوعات دریا محور ورود کند و حتی نیروی انسانی موردنیاز آن حوزه‌ها را تربیت و تامین کند. علاوه بر معادن بی‌بدیلی که در استان وجود دارد ، استانی که چهارفصل است وهم  محصولات سردسیری ، گرم سیری و هم استوایی دارد که نقش این نهاد انقلابی در این عرصه نیز بسیار حایز اهمیت است .
مهندس موهبتی ادامه داد: ظرفیت دیگر این استان که جهاددانشگاهی می‌تواند به‌خوبی در آن ایفای نقش کند " شتر " است که نیمی از شتر کشور در استان است و شتر یک کوهانه نیز خاص استان ماست .

راه‌اندازی نمایندگی پژوهشگاه سلول‌های بنیادی رویان در استان با توجه به هم‌مرزی با دو کشور افغانستان و پاکستان و بحث توریسم  درمانی ، کمک به امر تسریع درراه اندازی پروژه گیاهان دارویی که با همکاری استان در سیستان شروع‌شده است ،تسریع در شروع عملیات ساختمانی مجتمع تحقیقانی ، فناوری و نوآوری جهاددانشگاهی و .... از دیگر موضوعات مطروح شده در این نشست مشترک بود .
 

 رییس جهاددانشگاهی هم در این نشست مشترک ضمن تجلیل از فعالیت‌های مهم انجام‌گرفته در این استان علی‌رغم محرومیت‌های مضاعف آن به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌های گوناگون اشاره کرد و گفت: ما عمیقاً علاقه‌مندیم در این استان که نیازمند کار جهادیست خدماتی را به مردم خوب استان عرضه کنیم.

دکتر طیبی ادامه داد: علاوه بر برنامه‌های جاری انجام فعالیت‌های متنوع فرهنگی، اصلاح نژاد گاو سیستانی ، تحقیقات بر روی دام‌های سبک و سنگین ، کمک به فراوری  شتر و فعالیت‌های کلان تحقیقاتی و اجرای پروژه‌های اشتغال محور که متناسب با مزیت‌های بومی استان است ازجمله علایق ما برای ورود به حوزه خدمت‌رسانی در سیستان و بلوچستان است .

در این نشست دکتر تاجری رییس جهاددانشگاهی استان نیز ضمن قدردانی از زحمات استاندار محترم که استان را به کارگاه سازندگی تبدیل کرده است ، گفت: در این دوره جهاددانشگاهی در غالب شوراهای مرتبط استانی عضویت دارد و برای پروژه گیاهان دارویی به‌ویژه ،  همکاری شایسته‌ای صورت گرفته و برای اولین بار برای آن پروژه ، در شورای برنامه‌ریزی استان ردیف بودجه مصوب شده است.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی دکتر طیبی جهاددانشگاهی سیستان‌وبلوچستان


نظر شما :