در سالروز حمله تروریستی سال ۱۳۹۶ داعش به مجلس؛

فقدان جهادگر شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی تقوی چهار ساله شد

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۸ کد : ۳۱۶۶۲ عمومی تاپ خبر
امروز، ۱۷ خرداد ماه، در سالروز حمله تروریستی سال ۱۳۹۶ داعش به مجلس شورای اسلامی، فقدان جهادگر شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی تقوی چهار ساله شد.
فقدان جهادگر شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی تقوی چهار ساله شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، ۱۷ خردادماه، سالروز شهادت حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمهدی تقوی، مدیرعامل اسبق خبرگزاری ایکنا، از فعالان جامعه قرآنی کشور و از اعضای دفتر نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی و ۱۵ نفر از شهدای حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی در سال ۹۶ است؛ مردی که جهادگری و انقلابی‌گری از خصایص بارز فعالیت‌هایش بود و چهار سال پیش چنین روزی در حمله تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی در اتاق محل کار خود در مجلس به شهادت رسید. 

شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی تقوی در ۲۹ شهریور ۱۳۴۹ در روستای جورد از توابع شهرستان رودهن در خانواده‌ای از سادات مذهبی دیده به جهان گشود؛ جد ایشان به امامزاده موسی مبرقع واقع در محله چهل اخترون قم می‌رسد که فرزند بلافصل امام جواد(ع) است.

نگاهی به زندگی پربار شهید تقوی حکایت از آن دارد که او با شروع جنگ علی‌رغم سن کم، چندین بار راهی جبهه‌ها شد و پس از شرکت در عملیات‌های مختلف سرانجام در عملیات کربلای ۵ از ناحیه دست چپ مجروح و به درجه جانبازی نائل آمد.

توکل و توسل از جمله ویژگی‌های اخلاقی‌ای است که خانواده و دوستانش همیشه در اعمال و رفتار این شهید به صورت بارز مشاهده کرده‌اند.

شهید حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی از ظرفیت‌ روحیه جهادی و انقلابی والایی برخوردار بود و توانست در مجموعه‌هایی که کار می‌کرد تحولی اساسی و چشمگیر و ارتباطی مفید را بین دانشگاه و حوزه برقرار کند؛ اما مطلب قابل تأمل در مورد این شهید، دغدغه‌مندی و ظرفیت بالای او در پذیرش مسئولیت‌های مختلفی بود و گویی همه جا و همه مقاطع برایش میدان جنگ و مبارزه بود و فقط نوع عملیات‌ها فرق داشت.

کلید واژه ها: شهید تقوی


نظر شما :