نشست تخصصی «بررسی آراء و اندیشه های اخلاقی امام خمینی(ره)» برگزار شد

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۱ کد : ۳۱۶۵۴ فرهنگی
نشست تخصصی «بررسی آراء و اندیشه های اخلاقی امام خمینی(ره)» از سلسله نشست‌های دهمین رویداد ملی، فرهنگی و آموزشی طریق جاوید، در آستانه سالگرد ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران، به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان، سازمان دانشجویان و سازمان اندیشه های انقلاب و امام (ره) برگزار شد.
نشست تخصصی «بررسی آراء و اندیشه های اخلاقی امام خمینی(ره)» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، نشست تخصصی «بررسی آراء و اندیشه های اخلاقی امام خمینی(ره)» از سلسله نشست‌های دهمین رویداد ملی، فرهنگی و آموزشی طریق جاوید، در آستانه سالگرد ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران، به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان، سازمان دانشجویان و سازمان اندیشه های انقلاب و امام (ره) برگزار شد.

دکتر اکبر اسدی رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان، مدرس دانشگاه و فعال فرهنگی، سخنرانی این نشست را که با حضور جمعی از کارکنان جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد، بر عهده داشت.

بررسی اخلاق و اندیشه های اخلاقی امام خمینی(ره) در دوران مختلف زندگی این رهبر معظم محوریت سخنرانی دکتر اکبر اسدی در این نشست بود که طی آن تاکید شد که افراد جامعه با بهره مندی از روش های اخلاقی و اندیشه های امام خمینی(ره) می توانند تحولات اساسی در زندگی خود و جامعه به وجود بیاورند.

این مدرس دانشگاه، در ادامه به بررسی زوایای اخلاقی و افکاری بنیان گذار انقلاب پرداخت و گفت: امام خمینی از جمله اندیشمندان و عالمانی است که تاملاتی عمیق هم در زمینه اخلاق و هم در حوزه سیاست داشته اما ریشه دار بودن تفکرات امام خمینی، عامل اصلی ماندگاری و پیروزی این رهبر معظم در تاریخ است.

وی شخصیت امام خمینی(ره) را اجماعی از سیاستمداری، عالم بودن، کاریزما بودن، ساده زیستی و فقیه بودن ذکر کرد و ادامه داد: اخلاق مداری، مبنای اصلی تفکرات و سرلوحه اقدامات رهبر معظم انقلاب بوده و لازم است که مدیران ما امروز با بهره مندی و آشنایی با اخلاقیات امام، تحول اساسی در جامعه ایجاد کنند.

اسدی، در ادامه به تشریح زندگی امام خمینی در دوران کودکی، نوجوانی و بزرگسالی بنیان گذار انقلاب اسلامی گریزی زد و خاطرنشان کرد: دانش و بینش دو مشخصه عمده حیات انسانی و وجه تمایز آن با سایر نمودهای حیات در پهنه گیتی است، لذا آگاهی از شخصیت و آشنایی با دیدگاه های اخلاقی امام خمینی(ره) می تواند نقش موثری در تلفیق این دو مولفه در جامعه داشته باشد.

کلید واژه ها: واحد همدان فرهنگی نشست


نظر شما :