نماینده مردم سقز و بانه در مجلس:

سابقه علمی جهاددانشگاهی درخشان و قابل تقدیر است/ حمایت از جهاددانشگاهی کردستان

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۴ کد : ۳۱۶۴۶ عمومی
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاددانشگاهی یک سازمان ریشه دار و قوی است که کارنامه آن در طول دوران قابل تقدیر و درخشان بوده است.
سابقه علمی جهاددانشگاهی درخشان و قابل تقدیر است/ حمایت از جهاددانشگاهی کردستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، بهزاد رحیمی در دیدار با مدیر مرکز جهاددانشگاهی شهرستان سقز ضمن اشاره به اینکه توانایی های این نهاد علمی شناخته شده است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در سطح کشور از ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی برخوردار است و ما نیز انتظار داریم جهاددانشگاهی استان  کردستان از این توانایی ها در راستای توسعه استان کردستان استفاده کند و ما نیز بر همین اساس همکاری لازم را خواهیم داشت.

وی با بیان این که سابقه جهاددانشگاهی درخشان است، ‌عنوان کرد: جهاددانشگاهی یک سازمان ریشه دار و قوی در زمینه علمی و پژوهشی است که کارنامه آن در طول دوران قابل تقدیر و درخشان است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که از جهاددانشگاهی در شهرستان سقز حمایت خواهیم کرد: در سال جاری اعتباراتی از ردیف بودجه شهرستانی برای جهاددانشگاهی شهرستان سقز در نظر خواهیم گرفت تا بتوانیم این نهاد را پویاتر و فعال تر کنیم.

رحیمی در پایان یادآور شد: رایزنی های لازم را خصوص در اختیار گذاشتن یکی از فضای دولتی به جهاددانشگاهی سقز را در دستور کار قرار خواهیم داد تا این مرکز علمی  را در شهرستان از حالت استیجاری خارج کنیم.

در ابتدای این دیدار عباس غفاری ضمن تشریح حوزه های مختلف جهاددانشگاهی،گفت: جهاددانشگاهی در شهرستان سقز به مدت  14 سال است که شروع بکار فعالیت کرده و در این مدت نیز توانسته است برنامه های آموزشی کاربردی زیادی که منجر به اشتغال شده است را برگزار کند.

وی عنوان کرد: جهاددانشگاهی در حوزه های آموزشی، فرهنگی، اشتغال، پژوهش و کار آفرینی فعال است و توانسته است در تمام زمینه ها خدمات خوبی به جامعه دهد .

مدیر مرکز جهاددانشگاهی در شهرستان سقز در ادامه تصریح کرد: متاسفانه جهاددانشگاهی در این شهرستان در یک مکان استیجاری مشغول به فعالیت است که این مهم نیازمند حمایت مسئولین شهرستانی است که فضایی دولتی در اختیار این نهاد علمی و انقلابی بگذارد.

وی در پایان با بیان این مهم که اگر مکان دولتی در اختیار این نهاد قرار بگیرد شاهد توسعه و رونق جهاددانشگاهی در این شهرستان خواهیم شد، یادآور شد: جهاددانشگاهی در چند سال اخیر با ورود علمی به مقوله مشاغل خانگی توانسته است در طرح توسعه ملی مشاغل خانگی بیش از 2600 نفر را به بازار کار اتصال بدهد که این مهم در کاهش بیکاری بسیار تاثیر گذار بوده است.

کلید واژه ها: نماینده مجلس عمومی


نظر شما :