کتاب «مواد موثره دارویی،توسعه،ساخت،قوانین و ضوابط» منتشر شد

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۵ کد : ۳۱۵۵۵ فرهنگی
کتاب «مواد موثره دارویی،توسعه،ساخت،قوانین و ضوابط» اثر استنلی.اچ.نوسیم با ترجمه دکتر معصومه صفایی شکیب توسط انتشارات جهاددانشگاهی کردستان منتشر شد.
کتاب «مواد موثره دارویی،توسعه،ساخت،قوانین و ضوابط» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، کتاب «مواد موثره دارویی، توسعه، ساخت، قوانین و ضوابط» اثر استنلی.اچ.نوسیم با ترجمه دکتر معصومه صفایی شکیب منتشر شد.

مواد موثره دارویی، مواد اصلی تشکیل دهنده و عامل اثر بخش محصولات دارویی هستند. پیشرفت های گسترده کشورمان در زمینه ساخت و تولید محصولات دارویی نهایی زمینه خودکفایی کشور در بسیاری از نیازهای حیاتی دارویی را فراهم کرده است. اما این خودکفایی زمانی عمیق و پا برجا است که ظرفیت صنعت دارویی کشور را به تولید مواد موثره نیز توسعه دهیم. نیاز کشور به تولید انواع مواد موثره دارویی یکی از زمینه های اصلی توسعه صنعت دارویی کشور و گسترش کسب و کارهای دارویی در سال‌های پیش رو خواهد بود. در عین حال تبدیل شدن کشور به یک تولید کننده اصلی مواد موثره دارویی مستلزم توسعه زیرساخت‌های صنعتی و تعمیق دانش نظارتی است.

همزمان با توجه فزاینده صنعت دارویی، کتاب حاضر که یکی از مراجع معتبر در زمینه توسعه، ساخت و قوانین نظارتی مواد موثره دارویی است که به زبان فارسی به جامعه داروسازی ایران تقدیم می شود.

کتاب «مواد موثره دارویی» با ترجمه دکتر معصومه صفایی شکیب و ویراستاری علمی دکتر سولماز غفاری و دکتر رضا غفارزادگان در 409 صفحه در قطع وزیری و با قیمت 170 هزار تومان و با حمایت موسسه علوم نوبنیاد ایرانیان در اردیبهشت ماه 1400 توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کردستان منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند با سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کردستان با شماره 33287517-087 تماس حاصل کنند.

کلید واژه ها: واحد کردستان فرهنگی کتاب


نظر شما :