امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک جهاددانشگاهی اردبیل و شرکت تعاونی تولید پوشاک

۰۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۸ کد : ۳۱۰۹۲ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
در راستای اجرای بهینه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اردبیل، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین جهاددانشگاهی اردبیل و شرکت تعاونی ۹۳۵ تولید پوشاک اردبیل امضا شد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک جهاددانشگاهی اردبیل و شرکت تعاونی تولید پوشاک

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، رییس جهاددانشگاهی اردبیل شنبه 1 خرداد، در مراسم عقد این تفاهم‌نامه همکاری که در محل این شرکت تولیدی برگزار شد، گفت: مشاغل خانگی منبع درآمد پایداری برای خانواده‌ها می‌تواند باشد به همین خاطر طرح توسعه مشاغل خانگی به کارفرمایی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی توسط جهاددانشگاهی در 31 استان کشور در حال اجرا است.

مهران اوچی اردبیلی افزود: به منظور اجرا و پیاده‌سازی این طرح، جهاد‌دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای، واسطه‌ای و تسهیل‌گر مکلف به شناسایی، توانمندسازی (آموزش و مشاوره) اشخاص حقیقی و حقوقی و پایدارسازی مشاغل خانگی با اتصال به بازار با بهره‌مندی از شبکه‌های افقی و عمودی شد.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی در این طرح با استفاده از شبکه کارشناسان، مشاوران و تسهیل‌گران خود در سراسر کشور با بهره‌مندی از ظرفیت‌های سازمان های دولتی و غیردولتی بویژه بخش خصوصی، حلقه‌های مفقوده و خلا طرح‌های مشابه قبلی را شناسایی و نقش و جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور را توسعه خواهد داد.  

رییس جهاددانشگاهی اردبیل با استقبال از فعالیت‌های صورت گرفته در شرکت تعاونی 935 تولید پوشاک بیان کرد: وجود چنین شرکت‌هایی با فعالیت‌های شاخص و حجم کاری گسترده، یکی از نیازهای جدی استان جهت افزایش کارآفرینی به خصوص در بخش مشاغل خانگی است.

اوچی اردبیلی با تشریح مزایا و ویژگی‌های طرح مشاغل خانگی افزود: جهت رونق مشاغل خانگی به همکاری پیشران‌های کارآفرینی نیازمندیم تا بتوانند ضمن بکارگیری متقاضیان طرح، شغل و درآمد پایداری برای آن‌ها ایجاد کنند که البته مشوق‌های ویژه‌ای نیز برای چنین پیشران‌هایی در نظر گرفته شده است.

در این مراسم بهرنگ کوهی، معاون آموزشی جهاددانشگاهی اردبیل و میثم ضارب‌نیا، مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اردبیل ضمن ارائه توضیحاتی در مورد آمار ثبت‌نام کنندگان رشته خیاطی ابراز امیدواری کردند که با انجام همکاری مشترک با این شرکت، متقاضیان این رشته بتوانند صاحب شغل با درآمد مناسب شوند.

فرهاد کوهی، مدیرعامل شرکت تعاونی 935 تولید پوشاک نیز در این مراسم ضمن استقبال از عقد تفاهم‌نامه مشترک با جهاددانشگاهی اردبیل گفت: امیدواریم این همکاری مشترک علاوه بر کمک به افزایش تولید این کارگاه، قدم مبارکی در اشتغال و کارآفرینی برای متقاضیان طرح مشاغل خانگی باشد.

در حاشیه این مراسم رییس جهاددانشگاهی اردبیل به همراه کارکنان دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل از قسمت‌های مختلف این شرکت تولیدی بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفتند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی اردبیل


نظر شما :