با برگزاری به صورت مجازی؛

هفتمین کنفرانس بین‌المللی وب پژوهی به کار خود پایان داد/ افزایش مشارکت دانشگاه‌های داخلی و خارجی

۰۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۸ کد : ۳۱۰۰۹ پژوهش و فناوری تاپ خبر
هفتمین کنفرانس بین‌المللی وب پژوهی با افزایش مشارکت دانشگاه‌های داخلی و خارجی توسط دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی طی دو روز به‌صورت مجازی برگزار شد.
هفتمین کنفرانس بین‌المللی وب پژوهی به کار خود پایان داد/ افزایش مشارکت دانشگاه‌های داخلی و خارجی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، هفتمین کنفرانس بین‌المللی وب پژوهی به‌صورت مجازی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه 29 و 30  اردیبهشت‌ماه با تایید IEEE مرکزی در آمریکا توسط دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد. 

مراسم افتتاحیه این کنفرانس صبح چهارشنبه با حضور دکتر سیدستارهاشمی معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر سیدسعید هاشمی رییس دانشگاه علم و فرهنگ، دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری ، دکتر مهدی باصولی معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی،دکتر فاطمه عظیم‌زاده رئیس مرکز اطلاعات علمی ، دکتر علیرضا آقابابایی مبارکه معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و فرهنگ و دکتر سید مهدی سجادی‌فر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

افزایش مشارکت دانشگاه‌های داخلی و خارجی در هفتمین کنفرانس

دکتر محمدجواد شایگان‌فرد دبیر کمیته علمی کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی با اشاره با استقبال دانشگاه‌های داخلی و خارجی از این کنفرانس، گفت: در هفتمین دوره کنفرانس وب‌پژوهی ۱۵۹ مقاله از نویسندگان داخلی، ایرانیان خارج از کشور و شرکت‌کنندگان خارجی دریافت شده است که  ۲۹ مقاله منتخب طی دو روز در پنل‌های تخصصی ارائه شد. وی افزود: این کنفرانس از سال 1394 تاکنون هرساله در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شده و مقالات فارسی در پایگاه‌های SID و ISC و مقالات انگلیسی در پایگاه IEEE Xplore نمایه شده‌اند. 


دکتر شایگان‌فرد با اشاره با آمار مشارکت دانشگاه‌های داخلی گفت: در هفتمین کنفرانس وب پژوهی دانشگاه تهران با ۳۵ نویسنده، دانشگاه اصفهان با ۲۲ نویسنده و دانشگاه شهید بهشتی با ۱۹ مقاله بیشترین تعداد نویسندگان مقالات را به خود اختصاص داده‌اند و از ۸ دانشگاه کشور بیش از ۱۰ نفر در کنفرانس وب پژوهی به‌عنوان نویسنده مشارکت داشته‌اند.


دبیر کمیته علمی کنفرانس وب پژوهی افزود: همچنین نویسندگانی از ۱۶ دانشگاه خارجی از استرالیا، هند، آمریکا، چین، مالزی، پاکستان، بلژیک، انگلیس و اسپانیا در هفتمین کنفرانس وب پژوهی مشارکت داشته‌اند.


در این کنفرانس ۲۸ مقاله به‌صورت شفاهی در ۵ پنل ارایه و در پایان نیز ۳ کارگاه آموزشی برگزار شد.

یادگیری ماشین، یادگیری عمیق در وب؛ سکوهای ابری، انبوه و توزیع شده؛ امنیت وب؛ اینترنت اشیا از جمله محورهای پنل‌های ارایه شده در این کنفرانس است.

همچنین کارگاه‌های «مقدمه‌ای بر پردازش زبان طبیعی» توسط عبدالصمد کرامت فر؛ «بررسی و معرفی ner و پیاده سازی پروژه تشخیص ner روی متون فارسی» توسط محمد دهقانی و «مدلسازی، پردازش و کاربردهای هیجان در شبکه‌های اجتماعی» توسط علیرضا منصوری در هفتمین کنفرانس وب پژوهی برگزار شد.
 

گفتنی است با پایان کنفرانس ، مقالات و ویدئو های مقالات پذیرفته شده در پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی  (SID) نمایه شدند و و در اسرع وقت به ISC نیز ارسال می شود.

مراحل نمایه سازی مقالات در پایگاه IEEE Xplore شروع شده و دبیرخانه کنفرانس بخشی از مراحل پیش پردازش نظیر کنترل سرقت ادبی و سایر ملزومات اولیه IEEE را انجام داده است و نویسندگان محترم مقالات انگلیسی لازم است جهت نمایه سازی مقالات در پایگاه IEEE Xplore یکسری اقدامات را در اسرع وقت تا پایان روز شنبه اول خرداد ماه انجام دهند که جزییات آن در وبگاه کنفرانس درج شده است.
 

لازم به ذکر است که کنفرانس وب پژوهی تاکنون به شکل سالیانه در دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی برگزار شده است و مقالات فارسی در پایگاه‌های SID و ISC و مقالات انگلیسی در پایگاه IEEE Xplore نمایه شده‌اند.

هفتمین کنفرانس وب پژوهی امسال به دلیل شرایط همه‌گیری کرونا به شکل مجازی برگزار شد.

کلید واژه ها: وب پژوهی


نظر شما :