اجرای طرح جامع سرباز مهارت با همکاری جهاددانشگاهی در استان سمنان

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۳ کد : ۳۰۵۳۱ آموزش و کارآفرینی
معاون آموزشی جهاددانشگاهی سمنان گفت: در راستای اجرای طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل ورزش و جوانان و جهاددانشگاهی سمنان امضا شد.
اجرای طرح جامع سرباز مهارت با همکاری جهاددانشگاهی در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، علی منصفی راد افزود: این تفاهم‌نامه با موضوع همکاری مشترک دو طرف در راستای اجرای طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با حضور مصطفی مرادی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان و حسن رهایی رییس جهاددانشگاهی سمنان امضا شد.

وی ادامه داد: برقراری ارتباط سازمان یافته بین دو طرف و بهره‌گیری از توانمندی‌های مختلف و امکانات بالقوه و بالفعل جهاددانشگاهی جهت ارتقای مهارت های فردی و اجتماعی جوانان نیز از دیگر موضوعات این تفاهم همکاری است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی سمنان اضافه کرد: طبق این تفاهم‌نامه، طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه در قالب دوره های آموزشی به میزان ۸۰ ساعت مشتمل بر دو بخش شامل آشنایی با مهارت‌های زندگی به میزان ۳۲ ساعت و آشنایی با مهارت‌های عمومی اشتغال و کارآفرینی به میزان ۴۸ ساعت برگزار می شود.

منصفی راد تصریح کرد: با توجه به ورود کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از اول تا سوم هرماه به مراکز رزم مقدماتی، 2 عنوان کتاب آموزشی با عناوین کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار و مهارت‌های زندگی که به همت جهاددانشگاهی تهیه و به چاپ رسیده است، در بازه زمانی فوق با همکاری و هماهنگی مسوولان دستگاه‌های درگیر در طرح در اختیار سربازان وظیفه قرار می‌گیرد.

وی همچنین گفت: سپس سربازان موظفند در مدت زمان 15 روز، اقدام به مطالعه کتب کنند، سپس برای هر کتاب به مدت 8 ساعت آموزش حضوری جهت مشاوره و رفع اشکال برنامه‌ریزی شده است و بلافاصله پس از برگزاری آموزش حضوری و با هماهنگی مرکز رزم مقدماتی آزمون پایانی برگزار می شود.

کلید واژه ها: واحد سمنان آموزشی سرباز ماهر


نظر شما :