در راستای توسعه روابط علمی و فناوری ایران و ترکیه صورت گرفت؛

بازدید تیم سرمایه گذار ترکیه ای در حوزه پزشکی و دارویی از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۸ کد : ۳۰۳۹۳ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
یک تیم سرمایه گذار ترکیه ای در حوزه پزشکی، زیست فناوری و دارویی از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند.
بازدید تیم سرمایه گذار ترکیه ای در حوزه پزشکی و دارویی از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، پروفسور نظریه حکیم از فناوران و نخبگان در زمینه زیست فناوری بیوفیزیک از کشور ترکیه و همچنین  دکتر یحیی گوکناش مشاور و سرمایه گذار و محمد حسین سالاری دست اندرکار در حوزه سرمایه گذاری دارویی از کشور ترکیه، دکتر محمد امین رضازاده فعال در زمینه انتقال دانش فنی در راستای توسعه روابط علمی و فناوری و توسعه و تولید فناوری های (Hi- tech)  از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند.

در این بازدید مهندس مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز ضمن ارایه گزارشی از دستاوردها و فعالیت های مجتمع  تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز اظهار کرد: این مجتمع که مراکز تخصصی و شرکت های مختلف را در خود جای داده حدود 90 هکتار وسعت دارد و محلی برای توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور و تحقیق و توسعه در زمینه های مختلف فنی و مهندسی، کشاورزی، دامی، ژنتیک، پزشکی، دارویی و چرخه کامل تحقیق و توسعه و تولید گیاهان دارویی است.

رییس پارک علم و فناوری البرز در این بازدید ضمن رایزنی با سرمایه گذاران ترکیه ای در زمینه های مختلف خاطرنشان کرد: این مجتمع پکیج کاملی از امکانات رفاهی، اقامتی و ورزشی در کنار زیرساخت های فنی و آزمایشگاهی، علمی و فناوری و صنعتی برای بهره مندی و استقرار فناوران و فعالان در حوزه نوآوری و شرکت های دانش بنیان و به طور کلی توسعه نوآورانه و کارآفرینانه است.

گفتنی است، تیم سرمایه گذار ترکیه ای از بخش های مختلف مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز  جهاددانشگاهی شامل مرکز بایوفارم پژوهشکده های ابن سینا، پژوهشکده گیاهان دارویی، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی  وزیستی ایران  و تعدادی از شرکتهای دانش بنیان و فناور پارک بازدید کردند.

در بازدید از مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاددانشگاهی ابتدا دکتر رضا آذربایجانی معاون علمی و فنی مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به معرفی فعالیت ها، توانمندی‌ها و امکانات مرکز پرداخت و در خصوص کلکسیون‌های فعال و کاربردهای آنها توضیحاتی را ارایه کرد و در ادامه مدیران بانک گیاهی و میکروارگانیسم‌ها در خصوص پروژه بذر هیبرید، تکثیر گیاهان از طریق فناوری کشت بافت، کلکسیون گیاهان درون شیشه ایی بومی و همچنین کلکسیونهای میکربی ارزشمند و پرکاربرد توانمندی‌ها و پتانسیل‌های موجود جهت همکاری دو طرف پرداختند.

در ادامه پرفسور حکیم در خصوص حوزه فعالیت تیم همراه توضیحاتی ارایه و بیان کرد که در حوزه گیاهی و بخش کشت بافت گیاهان زینتی دو مجموعه می توانند همکاری های مشترک داشته باشند.

 

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز بازدید


نظر شما :