با برگزاری مناظرات دانشجویی ـ انتخاباتی توسط سازمان دانشجویان صورت می‌گیرد:

نقش آفرینی جهاددانشگاهی در راستای تشویق اقشار مختلف مردم به مشارکت در انتخابات

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۶:۲۸ کد : ۳۰۳۷۱ فرهنگی
سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در راستای مسوولیت اجتماعی خود و به منظور تحقق‌ بخشیدن به مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست‌جمهوری، در ایام منتهی به انتخابات، برنامه‌هایی را با محوریت گفت وگوی انتخاباتی میان نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در مرکز ملی گفت وگو، مناظره و آزاداندیشی این سازمان آغاز کرده است و تا انتخابات، هر هفته یک مناظره برگزار خواهد شد.
نقش آفرینی جهاددانشگاهی در راستای تشویق اقشار مختلف مردم به مشارکت در انتخابات

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، مهدی عباسی رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، با اشاره به صحبت‌‌های شهید بهشتی در تعریف از دانشجو که می‌گوید «دانشجو، مؤذن جامعه است و اگر خواب بماند، نماز امت قضا می‌شود»، گفت: دانشجو فردی آگاه به مسایل سیاسی و اجتماعی جامعه است و این آگاهی در کنار روحیه جوانی می‌تواند سهم بزرگی در حفظ شور و شعور سیاسی جامعه ایفا کند.

رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، گفت‌وگو را یکی از نیازهای جامعه امروز ایران خواند و گفت: گفت‌وگو یکی از ابزارهای مهم مدیریت امور اجتماعی و سیاسی است که می‌تواند جوانان و دانشجویان را در مسیر گفتمان صحیح مبتنی بر ایفای مسوولیت اجتماعی قرار دهد. 

وی افزود: دانشگاهیان و دانشجویان همواره یکی از گروه‌های مرجع جامعه بوده‌اند. به همین دلیل، آگاهی‌بخشی به سایر اقشار مردم یکی از رسالت‌های دانشجویان است که از این طریق می‌توانند در موضوعات سیاسی و اجتماعی تاثیرگذار و جریان‌ساز باشند.

وی با تاکید بر این‌که سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، همواره با درنظر گرفتن مصالح ملی و با رویکرد تقویت مشارکت اجتماعی و سیاسی دانشجویان،از ورود به جریان‌ها و جبهه‌گیری‌های سیاسی خودداری کرده است، گفت: دانشجویان همیشه در انتخابات مختلف تاثیرگذار بوده‌اند و فعالیت آنها در این عرصه می‌تواند به رونق فضای انتخاباتی در کشور کمک کند.

وی افزود: هرچند در ایام انتخابات رویکرد تشکل‌های دانشجویی بیشتر رنگ و بوی سیاسی دارد و تقاضا برای برگزاری برنامه‌های انتخاباتی در ایام انتخابات افزایش می‌یابد، اما امسال شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها، فعالیت‌های دانشجویی را تحت‌الشعاع قرار داده است و این امر می تواند به شور و شوق انتخاباتی در سطح جامعه نیز لطمه بزند. بنابراین سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی تلاش خواهد کرد با اجرای برنامه‌های دانشجویی از طریق فضای مجازی، فضای انتخاباتی و دانشجویی را زنده و پرشور نگه دارد.

رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، با بیان این‌که تشکل‌های دانشجویی نقش موثری در ارتقای مشارکت عمومی جامعه دارند، ادامه داد: در راستای مسوولیت اجتماعی خود و به منظور تحقق‌ بخشیدن به مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست‌جمهوری، در ایام منتهی به انتخابات، برنامه‌هایی با محوریت گفت وگوی انتخاباتی میان نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در مرکز ملی گفت وگو، مناظره و آزاداندیشی این سازمان شروع شده است و تا انتخابات، دست‌کم هر هفته یک مناظره برگزار خواهد شد.

عباسی افزود: گفت وگوهای دانشجویی ویژه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با هدف بررسی ابعاد، تاثیرات، شرایط و مقتضیات نهاد انتخابات از منظر دانشجویان با موضوعات «عوامل موثر بر مشارکت مردم در انتخابات»، «عملکرد نهادهای اجرایی و نظارتی در انتخابات»، «حضور و مشارکت اقشار مختلف مانند زنان و نظامیان در انتخابات»، «نقش تشکل‌های دانشجویی در انتخابات»، «اخلاق انتخاباتی»، «معیارهای نامزد اصلح»، «اولویت‌های برنامه‌ای نامزدها»، «شفافیت در عملکرد مالی ستادهای انتخاباتی» و ... با حضور دانشجویان فعال سیاسی و اجتماعی و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، توسط سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی برگزار می‌شود.

کلید واژه ها: سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی فرهنگی انتخابات مناظرات


نظر شما :