راهیابی سه اثر کارگروه مد و لباس جهاددانشگاهی هنر در دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر

۰۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۴ کد : ۲۸۴۵۱ فرهنگی
سه اثر کارگروه مد و لباس جهاددانشگاهی هنر در دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر راه یافت.
راهیابی سه اثر کارگروه مد و لباس جهاددانشگاهی هنر در دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی هنر، دهمین جشنواره مد و لباس فجر دوم اسفند ماه 1399 پس از پنج روز نمایش طرح‌های برتر در موزه برج آزادی، برگزاری ده‌ها وبینار و کارگاه آموزشی داخلی و بین‌المللی، برگزاری مسابقه زنده طراحی لباس با عنوان از ایده تا اجرا و فراهم کردن زمینه تبادل نظر و ارتباط بین طراحان، صنعتگران و عموم علاقه‌مندان و فعالان عرصه مد و لباس کشور به پایان رسید.

این دوره با موضوع «بهشت کاشان» در شش بخش طراحی لباس، زیورآلات، کیف و پاپوش، علمی ـ دانشگاهی، صنعت و فناوری و بین‌الملل برگزار شد.

از میان دوهزار و صد اثر ارایه شده و پس از داوری اولیه، سه اثر از گروه مد و لباس جهاددانشگاهی هنر در بخش کالکشن و دوخت به بخش تالار نمایش دهمین جشنواره مد و لباس فجر راه یافت.

محدثه خلیلی سرپرست کارگروه مد و لباس مرکز آموزش‌های جهاددانشگاهی هنر ضمن بیان این خبر گفت: این آثار با موضوع کاشان که در بخش کالکشن و دوخت با عنوان «کالکشن خشت» شرکت داده شده‌­اند با الهام از معماری­‌های دوره قاجاریه متناسب با فرهنگ ایرانی-اسلامی طراحی شده و با چاپ پارچه دستی با تکنیک ساخت شابلون با الهام از نقوش خانه تاریخی عباسیان شهرکاشان اجرا و ارایه شده­ است.

وی افزود: طراحی و تصویرسازی دیجیتال این آثار توسط سرکار خانم سمانه محمدی و الگوسازی و دوخت توسط سرکارخانم لیلا مددی صورت گرفته است.

خلیلی تصریح کرد: در راستای همکاری مرکز آموزش های تخصصی و کاربردی جهاددانشگاهی هنر، با دهمین جشنواره مد و لباس فجر، پنج ورکشاپ آموزشی لایو پیش از شروع جشنواره با همکاری اساتید این مرکز (سمانه محمدی، لیلا مددی، راضیه لایقی، عطیه رجبعلی و بیتا عباسی) برگزار شد.

این کارگاه­‌های آنلاین با موضوعات: طراحی کالکشن، تصویرسازی با نرم‌افزار و شیت‌بندی، طراحی و ساخت پارچه، شیوه‌های الگوسازی براساس یک کالکشن ویژه، آموزش Tech Pack با محوریت یک موضوع خاص و کانسپت اقوام و با هدف هدایت علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره اجرا شده که هر کارگاه با استقبال تقریبی 2000 بازدید کننده مواجه شد.

مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان این دوره از جشنواره 11 اسفند ماه 1399 در تالار وحدت برگزار می‌شود.

کلید واژه ها: واحد هنر فرهنگی جشنواره مد و لباس


نظر شما :