اعلام فراخوان سراسری هشتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش

۰۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۶:۳۹ کد : ۲۸۳۷۹ فرهنگی
فراخوان هشتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش از سوی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی هنر منتشر شد.
اعلام فراخوان سراسری هشتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی هنر، هشتمین دوره جشنواره ملی نقش تن پوش در بخش های رقابتی و غیر رقابتی و با هدف بسترسازی جهت حضور فعال هنرمندان و طراحان خلاق در عرصه صنعت مد و لباس کشور، رشد خلاقیت و استعدادهای هنری جوانان و شناسایی افراد مستعد و معرفی ایشان به مراکز تولیدی و صنعتی، کمک به تجاری‌سازی و تولید طرح‌های منتخب جشنواره و کمک به انتقال مفاهیم و مؤلفه‌های فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی از طریق تن‌پوش برگزار می‌شود.

 

بخش‌های رقابتی این دوره از جشنواره شامل بخش اصلی با موضوع آزاد، بخش ویژه برندهای پوشاک و بخش موضوعی جشنواره بوده و همچنین بخش‌های غیر رقابتی شامل برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه‌های مختلف از جمله نمایشگاه آثار منتخب جشنواره، نمایشگاه ویژه برندهای پوشاک، آثار طراحان برجسته و آثار تولیدکنندگان جوان خواهد بود.

 

در بخش رقابتی این دوره از جشنواره، علاوه بر بخش تی شرت، بخش شال و روسری نیز به قالب‌های دریافت آثار جشنواره اضافه شده است و طرحان و هنرمندان علاقه‌مند، می‌توانند در یک یا هر دو بخش به خلق اثر پرداخته و رقابت کنند.

 

بخش مسابقه موضوعی این دوره از جشنواره نیز با محوریت عفاف و حجاب (نگاه مدرن و خلاقانه به مفاهیم و مولفه‌های مرتبط با عفاف و حجاب) با حمایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده برگزار می‌شود.

 

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هشتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش، 30 فروردین ماه 1400 اعلام شده و نمایشگاه، آیین اختتامیه و اهدای جوایز جشنواره در خردادماه  1400 برگزار خواهد شد.

 

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در جشنواره به نشانی  www.jdart.ir/tanpoosh مراجعه کنند. همچنین فایل فراخوان کامل این جشنواره جهت دانلود در زیر درج شده است.

 

هشتمین جشنواره نقش تن پوش به همت جهاد دانشگاهی هنر و با همکاری برندهای پوشاک و حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، دانشگاه ها و دانشکده های هنری، ستاد فناوری های نرم و هویت ساز و اتحادیه ها و صنوف پوشک و به دبیری امین مختاری در خردادماه 1400 برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها: واحد هنر فرهنگی جشنواره ملی نقش تن‌پوش


( ۱ )

نظر شما :