مراسم تکریم رییس سابق و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی لرستان برگزار شد

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۵ کد : ۲۸۱۳۴ عمومی
مراسم تکریم رییس سابق و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی لرستان ۲۶ بهمن ماه با حضور دکتر مهدی باصولی معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی برگزار شد.
مراسم تکریم رییس سابق و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، مراسم تکریم رییس سابق و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی لرستان 26 بهمن‌ماه با حضور دکتر مهدی باصولی معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی در سالن اجتماعات این واحد برگزار شد.

 

۵۰ درصد سیکل درمان ناباروری کشور در جهاددانشگاهی انجام می‌شود

دکتر مهدی دکتر باصولی در این مراسم اظهار کرد: در استان‌های مختلف باید به جهاددانشگاهی توجه و اهتمام شود و این نهاد را در کنار جامعه دانشگاهی استان‌ها دیده شود.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی گفت: چنانچه به جهاددانشگاهی توجه شود می‌تواند خلأهای مختلفی را در جاهای مختلف برطرف کند.

دکتر باصولی گفت: در حال حاضر در لرستان جهاددانشگاهی توانسته ارتباط خوبی با جهاد کشاورزی برقرار کند و هر چه ارتباط این نهادها بیشتر شود خدمات علمی موثرتر ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی خارج از دانشگاه معنا ندارد و ضرورت دارد دانشگاه لرستان و علوم پزشکی استان دفتری را برای ارایه خدمات فرهنگی به دانشجویان در اختیار جهاددانشگاهی قرار دهد، عنوان کرد: خدمات فرهنگی جهاددانشگاهی فرادانشگاهی است.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی گفت: در حال حاضر لرستان در حوزه گیاهان دارویی خوش درخشیده و بام خرم‌آباد و گلخانه کوهدشت با این هدف راه‌اندازی شده که البته نیازمند بازنگری است تا این حرکت پیش رود.

دکتر باصولی تصریح کرد: در کوهدشت انتظار ما برآورد نشد و امید می‌رود مسیری را که پیش رفته مناسب باشد.

وی با بیان اینکه در درمان ناباروری ۵۰ درصد سیکل درمان کشور در مجموعه جهاددانشگاهی انجام شده و این در حالی است که ۱۰ درصد مرکز را در اختیار دارد و این نتیجه اعتماد مردم به این نهاد است، عنوان کرد: در لرستان نیز زیرساخت لازم برای مرکز درمان ناباروری مهیاست و این نهاد علمی نیازمند توجه و همکاری بیشتر است.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی افزود: لرستان پتانسیل و توان بالایی در زمینه کشاورزی و دامپروری دارد و در این راستا بی‌مانند است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی دارای خبرگزاری ایسنا، ایکنا و مرکز افکار سنجی ایسپاست که ایسنا بزرگ‌ترین خبرگزاری غیردولتی، ایکنا بزرگ‌ترین خبرگزاری قرآنی جهان اسلام است، بیان کرد: در انتخابات پیش رو می‌توان برای سنجش افکار از ظرفیت مرکز افکار سنجی استفاده کرد.

دکتر باصولی عنوان کرد: جهاددانشگاهی لرستان دارای هویت و جایگاه خوبی در کشور است.

 

لرستان ظرفیت‌های خوبی برای توسعه دارد

دکتر سیدعلی نادر دهقانی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در این مدت ۱۷ سال به یک‌نهاد مطرح در استان تبدیل‌شده است، افزود: روحیه و فرهنگ جهادی در این سازمان نهادینه‌شده است.

رییس سابق جهاددانشگاهی لرستان با بیان اینکه کارهایی که انجام دادیم و معیارهایی در نظر داشتیم، گفت: نگاهم این است که هر کسی مسوولیتی بر عهده بگیرد باید برای این استان قدم موثری بردارد و هر کسی تعلل کند خیانت کرده است.

وی افزود: هر کس مسوولیتی بر عهده می‌گیرد باید با تمام وجود آن را انجام دهد.

 

دهقانی بیان کرد: سالانه ۱.۵ میلیارد تومان فروش فناوری و نشا در استان داشتیم.

عضو هیات علمی جهاددانشگاهی لرستان با تاکید بر اینکه استان ظرفیت‌های خوبی برای توسعه دارد و باید کارهای موثری در این راستا انجام دهیم، اظهار کرد: جهاددانشگاهی استان سه پروژه سنگین را طراحی و ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: این پروژه‌ها شامل مرکز درمان ناباروری، گلخانه کوهدشت و مرکز تحقیقات گیاهان دارویی بام لرستان هستند.

این مسوول افزود: جهاددانشگاهی دارای نیروی انسانی توانمند بوده و پژوهشکده رویان برند جهانی است که در جهاددانشگاهی فعالیت دارد.

دهقانی با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های لازم را در جهاددانشگاهی لرستان ایجاد کردیم، عنوان کرد: باید با برنامه‌ریزی مستمر به سمت توسعه حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: جهاددانشگاهی تابع قوانین است و براساس ضرورت‌های استان برنامه‌ریزی و فعالیت کنیم.

 

جایگاه خوب جهاددانشگاهی لرستان در تولید گیاهان دارویی

دکتر امین سلاح ورزی، اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش‌های انجام شده این واحد در تولید گیاهان دارویی در استان جایگاه خوب و ویژه‌ای دارد.

وی اضافه کرد: جهاددانشگاهی لرستان در زمینه‌های پزشکی، محصولات گلخانه‌ای و گیاهان دارویی ورود پیدا کرده و با زیرساخت‌هایی که ایجاد شده تمام نهاده‌های کشاورزی و گیاهان دارویی را تامین کردیم.

سرپرست جهاددانشگاهی لرستان گفت: تلاش خواهیم کرد از این نهاد تحت عنوان یک بازویی برای انجام کارهای موثر استان استفاده شود.

در پایان این جلسه با تقدیر از زحمات دکتر سیدعلی نادر دهقانی رییس سابق جهاددانشگاهی لرستان، دکتر امین سلاح ورزی به‌عنوان سرپرست این واحد معرفی و منصوب شد.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی تکریم و معارفه جهاددانشگاهی لرستان


( ۲ )

نظر شما :