برگزاری مراسم تکریم رییس پیشین و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی کرمان

۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۵ کد : ۲۳۱۵۵ عمومی
آیین تکریم رییس پیشین و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی کرمان ۲۹شهریور برگزار شد.
برگزاری مراسم تکریم رییس پیشین و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی کرمان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کرمان، در آیین تکریم رییس پیشین و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی استان ضمن قدردانی از زحمات مدیریت دکتر رضا کامیاب مقدس رییس پیشین جهاددانشگاهی کرمان، دکتر مهدی بازمانده به‌عنوان سرپرست جدید جهاددانشگاهی کرمان معرفی شد.

در این مراسم دکتر کامیاب مقدس از تلاش‌های اعضای سازمان در دوران تصدی مسوولیت خود تشکر و قدردانی کرد و گزارشی از دوران مدیریتش ارایه داد.

وی بابیان اینکه سعی کردیم در این چند سال هدفمند و پایبند به نظم حداکثری در فعالیت‌ها باشیم، گفت: از دستاوردهای جهاددانشگاهی در این دو دهه  می‌توان به طرح مدیریت احیاء بازار قلعه محمود کرمان، ایجاد دفاتر تسهیلگری، تدوین برنامه جامع مدیریت و احیاء تالاب جازموریان، راه‌اندازی مرکز نوآوری تکنولوژی‌های پیشرفته ساختمانی، برگزاری همایش ملی نظام فکری آیت ا... العظمی خامنه‌ای در گستره فرهنگ، طرح سند آمایش استان کرمان، برگزاری کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی زلزله و سازه و...  اشاره کرد.

همچنین وی تأکید کرد که انجام این کارها میسر نمی‌شد مگر با تلاش‌های بی‌وقفه، شبانه‌روزی و جهادی همکارانی که باانگیزه کارها را جلو بردند.

دکتر کامیاب مقدس گفت: سوابق نشان می‌دهد که دکتر مهدی بازمانده یک مدیر جوان، پرانگیزه و موفق باتجربه کاری در صنعت هستند و برای وی آرزوی موفقیت و سربلندی در همه عرصه‌ها نمود.

 در ادامه دکتر مهدی بازمانده سرپرست جدید جهاددانشگاهی کرمان بابیان اینکه دکتر کامیاب مقدس، جزو سرمایه‌های معنوی در جهاددانشگاهی است، ضمن تقدیر از دستاوردها و  توفیقات دکتر کامیاب مقدس و زحمات او در طول خدمت، به معرفی رویکردهای جدید جهاددانشگاهی استان کرمان پرداخت.

وی توسعه علم و فناوری، تولید، اقتصاد و تجارت را  رویکرد جدید جهاددانشگاهی استان کرمان در همه حوزه‌ها معرفی کرد.

در ادامه وی با معرفی برنامه‌های خود در حوزه‌های مختلف بیان کرد: در بخش پژوهشی به تاسی از مأموریت اصلی جهاددانشگاهی، نگاه کاربردی به توسعه علم و فناوری و پژوهش‌های متمرکز و کاربردی در دستور کار قرار دارد. همچنین، انجام فعالیت‌های پژوهشی در راستای تولید محصولات فناورانه و پژوهش‌های دانش بنیان و کاربردی درزمینهٔ صنعت و معدن و پزشکی از دیگر برنامه‌هاست.

 وی بابیان اینکه جهاددانشگاهی در کشور دارای ظرفیت‌های بالایی است و محصولات فناورانه متعددی به‌ویژه در حوزه صنعت توسط جهاددانشگاهی تولیدشده، گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای استان در حوزه صنعت و معدن جهاددانشگاهی استان  موفقیت‌هایی دست پیدا خواهد کرد.

دکتر بازمانده افزود: بزرگ‌ترین ثروت ما در جهاددانشگاهی منابع انسانی متخصص است که با استفاده حداکثری از توانمندی و تخصص آن‌ها در جهت افزایش بهره‌وری گام مؤثری برخواهیم داشت.

دکتر بازمانده با اشاره به اولویت برنامه‌ها و پروژه‌های فناورانه در این واحد عنوان کرد: می‌توان از رویکردهای اصلی در حوزه پژوهشی به بحث توسعه علم و فناوری، استفاده از فناوری‌های برتر در زمینه صنعت و معدن، بومی کردن قطعات و تولید تجهیزات صنعتی و معدنی اشاره کرد.

وی تقویت همکاری با دانشگاه‌ها و سایر ادارات و سازمان‌ها را جزء اولویت‌ عنوان کرد و گفت: در همین راستا تدوین بسته فرهنگی جهت افزایش روحیه انقلابی، دینی و مذهبی و برگزاری مسابقات قرآنی در سطح ملی و بین‌المللی در استان را از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه فرهنگی اعلام کرد.

دکتر بازمانده ضمن تاکید به استفاده از تجهیزات بروز جهت کیفی سازی آموزشی از برنامه‌های عملیاتی متعددی خبر داد.

سرپرست جهاددانشگاهی کرمان اظهار کرد: باید ظرفیت جهاددانشگاهی به دستگاه‌های مختلف و مراکز صنعتی معرفی شود تا با ارتباط تنگاتنگ با آن‌ها و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های دو طرف گام مؤثری در جهت شناسایی و بهبود نیازهای استان برداشته شود.

 

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی کرمان تودیع و معارفه عمومی


( ۱ )