رییس جهاددانشگاهی عنوان کرد:

تامین منابع پروژه‌های مرتبط با ازدیاد برداشت مخازن نفتی/ حمایت از طرح‌های کاربردی

۱۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۸:۲۳ کد : ۱۹۶۵۵ عمومی تاپ خبر
دکتر طیبی با اشاره به برخی از پروژه‌های پژوهشکده علوم پایه در رابطه با ازدیاد برداشت مخازن نفتی عنوان کرد: منابع مورد نیاز برای اجرای موفق این پروژه تامین خواهد شد، بااین‌حال انتظار ما این است که در کنار این کارهای ارزشمند، در حوزه علمی و فناورانه طرح‌ها و برنامه‌های بزرگ‌تری دنبال شود.
تامین منابع پروژه‌های مرتبط با ازدیاد برداشت مخازن نفتی/ حمایت از طرح‌های کاربردی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی صبح امروز (چهارشنبه، ۱۱ تیر) در مراسم تکریم و معارفه رییس جهاددانشگاهی شهید بهشتی و پژوهشکده علوم پایه کاربردی با بیان این‌که توسعه فرهنگی، توسعه علمی و فناورانه و توسعه آموزش از عوامل اصلی پیشرفت در کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی جهاددانشگاهی الگوسازی در جهت افزایش توان کشور و دستیابی به پیشرفت در حوزه‌های علمی و فناورانه، تجاری‌سازی، کاربردی کردن و تولید ثروت از علم و فناوری است که این اهداف عالی حاصل نمی‌شود به‌جز با تقاطع علم، ایمان و عمل.

وی با بیان این‌که نفت و گاز از مزیت‌های اصلی کشور به‌حساب می‌آید، گفت: جهاددانشگاهی در این زمینه حرکت‌های بسیار خوبی را شروع کرده به‌ویژه در زمینه تجهیزات و مواد اولیه و در این زمینه ضروری بود که در حوزه بالادستی صنعت نفت و گاز نیز کارهای مطلوبی انجام شود که خوشبختانه بخش مهمی از آن در پژوهشکده علوم پایه کاربردی محقق شده است.

وی با بیان اینکه مسوولیت ریاست واحد شهید بهشتی به دلیل تجربیات و تخصص بالای دکتر میرزایی از حدود ۱۲ سال به ایشان سپرده شد، گفت: در این راستا تقویت مباحث پژوهشی مرتبط با موضوعات بالادستی نفت جزو اولویت‌های این واحد قرار گرفت و در این راستا کارهای بسیار خوب و موفقی انجام شد.

دکتر طیبی با بیان اینکه انجام کارهای علمی و فناورانه و در کنار آن تولید درآمد و ارتقای مجموعه به‌صورت هم‌زمان کار بسیار سختی است، عنوان کرد: امروز بعد از ۱۲ سال مسئولیت به فردی جوان‌تر سپرده شده تا این موفقیت‌ها و دستاوردها را با انرژی بیشتری دنبال کند.

وی با تاکید بر حمایت جهاددانشگاهی از فعالیت‌های فناورانه، اظهار کرد: منابع صرف شده برای برنامه‌ها و پروژه‌های فناورانه منجر به تجاری‌سازی به‌خودی‌خود برمی‌گردد ولی بااین‌حال این پروژه‌ها از سوی جهاددانشگاهی حمایت می‌شود. در این راستا پروژه‌های مورد نیاز و کاربرد جامعه که به‌صورت حرفه‌ای مشکلات جامعه را برطرف کرده و منجر به اشتغال جوانان شود مطمئناً تحت حمایت قرار می‌گیرد و درخواست می‌شود که این‌گونه پروژه در اولویت واحدها قرا بگیرند.

دکتر طیبی با اشاره به برخی از پروژه‌های پژوهشکده علوم پایه کاربردی در رابطه با ازدیاد برداشت منابع نفتی عنوان کرد: منابع مورد نیاز برای اجرای موفق این پروژه تامین خواهد شد، بااین‌حال انتظار ما این است که در کنار این کارهای ارزشمند، در حوزه علمی و فناورانه طرح‌ها و برنامه‌های بزرگ‌تری دنبال شود.

وی با بیان اینکه پژوهشکده علوم پایه به یکی از قطب‌های کشور در زمینه علم و فناوری تبدیل شده است، گفت: همچنان انتظار می‌رود که همچون گذشته کارهای بزرگ‌تر و بین‌المللی‌تری انجام شود.

دکتر طیبی با اشاره به اولویت فعالیت‌های فرهنگی عنوان کرد: انتظار می‌رود که با اتکا به توان دانشجویان و جذب نیروهای نخبه و توانمند، نیروهای موردنیاز جامعه و جهاددانشگاهی در این زمینه جذب و تربیت شوند.

وی در ادامه بر تقویت ارتباط جهاددانشگاهی شهید بهشتی با دانشگاه تاکید کرد و گفت: در این راستا انجام پروژه‌های مشترک با دانشگاه و همچنین پروژه‌های مشترک با همکاری اساتید و دانشجویان نخبه در اولویت قرار بگیرد.

دکتر طیبی با تاکید بر ضرورت حفظ و ارتقای تعامل و ارتباط با ارگان‌ها و سازمان‌هایی همچون مجلس، اظهار کرد: این تعاملات و ارتباطات در جهت توسعه و پیشرفت کشور و همچنین حفظ منافع واحد جهاددانشگاهی باید ارتقا پیدا کند.

رییس جهاددانشگاهی همچنین با اشاره به ارتقای آموزش‌های مجازی با توجه به وضعیت پیش آمده در سطح جامعه به دلیل شیوع کرونا عنوان کرد: آموزش‌های مجازی تخصصی جهاددانشگاهی باید تقویت شده و ارتقا پیدا کند. در این راستا زیرساخت مناسب برای آموزش‌های مجازی در جهاددانشگاهی ایجادشده و بنابراین تاکید ما بر تولید منابع آموزشی ارزشمند برای استفاده سایر واحدهای جهاددانشگاهی و حتی در بخش‌های دیگر کشور و در سطح بین‌المللی است.

دکتر طیبی در پایان با تاکید بر لزوم توجه به شئونات جهاددانشگاهی و جذب نیرو با توجه به این شئونات عنوان کرد: با توجه به وجود پتانسیل بالا در واحد جهاددانشگاهی شهید بهشتی و پژوهشکده علوم پایه، این واحد باید نقش بسیار موثرتری در جهت پیشرفت و توسعه کشور داشته باشد و در این مسیر هر چقدر بتوانیم در زمینه ایجاد خودباوری در نسل جوان و مسئولان نسبت به توان ملی الگوسازی کنیم، بیش‌ازپیش در برنامه‌ریزی بهتر و پیشرفت کشور راهگشا خواهیم بود.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی رییس جهاددانشگاهی عمومی پیام جهاد 5 تکریم و معارفه


( ۱ )

نظر شما :