رییس دانشگاه علم و فرهنگ:

دانش و اندیشه بال‌های رسیدن به قله‌های رفیع سعادت و کمال انسانی است

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۲ کد : ۱۹۶۰ آموزش و کارآفرینی تاپ خبر
دکتر هاشمی رییس دانشگاه علم و فرهنگ  در آیین دانش آموختگان این دانشگاه گفت: دانش و اندیشه بال‌های رسیدن به قله‌های رفیع سعادت و کمال انسانی است و امروز شما با کسب دانش لازم درحال قدم گذاشتن به جامعه‌ای هستید که بیش از همیشه نیازمند حضور ارزشمند شماست.
دانش و اندیشه بال‌های رسیدن به قله‌های رفیع سعادت و کمال انسانی است

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ، دکتر هاشمی رییس دانشگاه علم و فرهنگ در آیین دانش آموختگان این دانشگاه  که ۱۵ شهریور برگزار شد، گفت: دانش و اندیشه بال‌های رسیدن به قله‌های رفیع سعادت و کمال انسانی است و امروز شما با کسب دانش لازم درحال قدم گذاشتن به جامعه‌ای هستید که بیش از همیشه نیازمند حضور ارزشمند شماست.

وی افزود: به فرموده حضرت رسول‌اکرم(ص)، بهترین مردم کسی است که بیش‌تر به مردم سود برساند. درحال حاضر شما در جایگاهی قرار دارید که مجهز به دانش هستید و برای سودرسانی به جامعه آماده می شوید و پس از این، اندیشه چگونگی خدمت می تواند ادامه مسیر شما را به بهترین شکل ممکن تعیین نماید و باید توجه داشته باشیدکه هر یک از شما با توجه به تخصص و مهارت‌های خود در قسمتی مشغول خواهید شد ولی در این مسیر یک نکته اصلی وجود دارد و آن تعهد به اخلاق انسانی و حرفه‌ای است.

دکتر هاشمی گفت: رویکرد مورد نیاز جامعه امروزی را می‌توان بازگشت به عقلانیت و اخلاق دانست و این رویکرد بیشتر، رشته ها و حرفه‌هایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد که در ارایه خدمت به انسان‌ها پیشتاز هستند. امروزه مسئولیت‌های اخلاقی در طیفی از مسئولیت‌های فردی- شخصی تا مسئولیت‌های فردی- شغلی گسترده شده است و از این رو اخلاق حرفه‌ای اهمیت خاص خود را یافته است.

وی تاکید کرد: اخلاق حرفه‌ای چیزی جز رعایت حقوق مردم در کسب و کار نیست و مهم‌ترین حق مردم، احترام واقعی و بدون قید و شرط به آن‌هاست که این نگرش در تولید کالا و محصولات، اریه خدمت و ... نمود پیدا می کند.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ احترام واقعی به مردم را بازدارنده رفتارهایی چون تقلب، کم‌کاری، زیانکاری، فساد مالی و غیره دانست و افزود: اخلاق، منفصل از موضوعات مادی بوده و بعد معنوی را دربر می گیرد ولی به واقع میزان توسعه و رشد واقعی و همچنین میزان تعهد به اصول انسانی هر جامعه بستگی به میزان توسعه و رشد اخلاق حرفه‌ای در تمام مشاغل علوم انسانی، علوم پژشکی، علوم مهندسی و هنر و معماری دارد.

دکتر هاشمی در پایان گفت: امروز امیدواریم که دانشگاه علم و فرهنگ در تربیت نیروهای متخصص و متعهد موفق بوده باشد و به زودی شاهد جاری شدن خیر وجودی فارغ التحصیلان دانشگاه علم و فرهنگ در جامعه باشیم.

text to speech icon

( ۱ )

نظر شما :