رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در جمع سالانه‌ی جهادگران:

جهاددانشگاهی نمونه‌ی عالی گفتمان انقلابی و فعال است

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۳:۲۶ کد : ۸۹۴۶ عمومی تاپ خبر
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی بیان کرد: جهاددانشگاهی در سایه‌ی مقاومت فعال و توکل به خدا و تکیه‌ بر توان داخلی، به دوگانه‌ی جعلی دشمن نه گفت و اکنون پیشرفت‌های چشمگیر ایران در حوزه‌ی پزشکی، نتیجه‌ی گفتمان انقلابی و فعال است که جهاددانشگاهی نمونه‌ی عالی این حرکت است‌.
جهاددانشگاهی نمونه‌ی عالی گفتمان انقلابی و فعال است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور، ظهر امروز (۳۰ خردادماه) در اختتامیه‌ی گردهمایی روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی، اظهار کرد: تعبیر زیبای قرآن و شجره‌ی طیبه از حرکت‌هایی که در مسیر بندگی خداوند انجام می‌شود، تعبیر دقیقی است.
وی افزود: هر جا که بذر اراده در زمین با استعداد فطرت انسان با آب و نور ولایت پاشیده شود، رشد و نمو و تناور شدن درختان سایه‌گستر و میوه‌ده را شاهد خواهیم بود که این مهم منحصر به جهاددانشگاهی نیست.
دکتر رستمی اضافه کرد: هر جا که کار برای رضای خدا و با قطع غیر از او همراه باشد، بی‌شک با موفقیت و بازدهی بالا همراه خواهد بود.
رییس نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهید چمران ابراز کرد: شهید چمران، شهیدی است که محیط مورد آرزوی بسیاری از انسان‌های دنیادوست را رها و در منطقه‌ی جنوب لبنان در میان یتیمان شیعه در بذرافکنی درختان الهی مشغول شد؛ حزب‌ا... لبنان که اکنون دارای مجاهدان بسیاری است، محصول بذری است که دکتر چمران در کویر خشک آن منطقه کاشت.
وی ادامه داد: دکتر چمران نه‌تنها در مجلس و وزارت دفاع، بلکه در جنگ‌های نامنظم کردستان نیز حاضر شده و به دفاع از مرزوبوم کشور خود می‌پردازد و این همان حرکت جهادی است که ثمر می‌دهد و آیه‌ی «باغی در سرزمینی حاصل‌خیز که باران خوبی به آن برسد چند برابر میوه می‌دهد و اگر اندک بارانی به آن برسد او را به محصول می‌رساند» نمونه‌ی این حرکت جهادی است‌.

ترس دشمن از تبدیل شدن پدیده‌ی انقلاب به یک مدل انقلابی
وی با اشاره به اینکه حرکت‌های بزرگ همواره از حرکت‌های کوچک و کم‌ارزش آغاز می‌شود، ابراز کرد: گفتمان انقلاب در برابر نظام لیبرال ـ دموکراسی دعوا و جدالی مشابه آن در همه‌ی عرصه‌ها بود. علت مخالفت دنیا با انقلاب آن است که دشمن می‌ترسد پدیده‌ی انقلاب به مدل انقلاب تبدیل شود؛ لذا با تمام توان به مقابله با این مهم ایستاده است.
دکتر رستمی گفت: در صورت تحقق این مهم و تبدیل پدیده انقلاب به الگو و مدل در جهان دیگر، فاتحه‌ی نظام لیبرال خوانده است؛ تمام هجمه‌های دشمن علیه انقلاب و آثار آن به دلیل نگرانی جامعه‌ی غرب از انقلاب و فراگیر شدن آن است. 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به این‌که بسیاری از دانشمندان و دانشجویان ایرانی در جوامع غرب از بسیاری امکانات محروم هستند و حتی دستگیر می‌شوند، گفت: غرب نگران از جریان علمی ایران است که پدیده‌ی انقلاب در عرصه‌‌ی علم موجب این‌چنین جریانی شده است. 
وی بیان کرد: علی‌رغم قدرت‌های عالم چیز دیگری مطابق خواست و اراده خداوند شکل گرفت و آن انقلاب و دستاوردهای آن بود؛ هرگاه یک مومن و مجاهد برای رضای خدا کار کند، بی‌شک موفق می‌شود.
دکتر رستمی گفت: زمانی خواب تلقی می‌شد که ایران جزو ۱۰ کشور برتر علم پزشکی، نانو، بایو و فناوری‌های نظامی برتر باشد، اما امروز این اتفاق افتاده است؛ ایران امروز موفق به کسب نمره‌ی یک در علوم نوین و قرارگیری در ۱۶ کشور تولید علم شده است؛ به عبارتی ایران سهم ۲ درصد از علم دنیا را در اختیار دارد.
وی ادامه داد: امروز مرکز جامع زنان و درمان ناباروری جهاددانشگاهی همدان نه‌تنها مرکزی برای درمان بیماران غرب کشور، بلکه باید پذیرنده‌ی بیماران سایر کشورهای همسایه نیز باشد.

جهاددانشگاهی؛ نمونه‌ی برهم زدن دوگانه‌ی جعلی دشمن
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: با تکیه‌بر توان و مجاهدان عرصه‌ی علم، باید بتوان در برابر  دوگانه‌ی جعلی دشمن ایستادگی کرد و این دوگانه‌ی جعلی، چیزی نیست جز جمود، عقب‌ماندگی، فرسودگی و هم‌چنین وابستگی، تسلیم و سازش که خوشبختانه انقلاب اسلامی معادلات جعلی دشمن را بر هم زده و جهاددانشگاهی نمونه‌ی برهم زدن این دوگانه‌ی جعلی دشمن است.
وی بیان کرد: جهاددانشگاهی در سایه‌ی مقاومت فعال و توکل به خدا و تکیه‌بر توان داخل به دوگانه‌ی جعلی دشمن نه گفته و پیشرفت اتفاق خواهد افتاد؛ این نکته را نباید فراموش کرد که دوره‌ی عقب‌ماندگی ایران به زمانی بازمی‌گردد که شاه در اوج وابستگی به غرب حکومت می‌کرد، اما اکنون پیشرفت‌های چشمگیر ایران در حوزه‌ی پزشکی، نتیجه‌ی گفتمان مقاومت انقلابی و فعال اتفاق افتاده است که جهاددانشگاهی نمونه‌ی عالی این حرکت است‌.
دکتر رستمی با اشاره به این‌که کار جهادی تنها مختص جهاددانشگاهی نیست، ادامه داد: کسانی که در عرصه‌ی علم مجاهدانه حرکت می‌کنند، عضو جهاددانشگاهی هستند و دکتر کاظمی آشتیانی الگوی حرکت مجاهدانه در این زمینه است.

text to speech icon

( ۱ )

نظر شما :