انتشار کتاب «مفاهیم و واژگان تخصصی مدیریت آموزش عالی»

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۹:۴۵ کد : ۵۲۸۸۶ فرهنگی
کتاب «مفاهیم و واژگان تخصصی مدیریت آموزش عالی» در انتشارات جهاددانشگاهی کردستان به چاپ رسید
انتشار کتاب «مفاهیم و واژگان تخصصی مدیریت آموزش عالی»

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کردستان، کتاب «مفاهیم و واژگان تخصصی مدیریت آموزش عالی» تالیف دکتر نادر قلی قورچیان،دکتر پریوش جعفری، دکترکامران محمدخانی، دکتر فرشید خانجانیان در انتشارات جهاددانشگاهی کردستان به چاپ رسید.

این کتاب با نگاهی واکاوانه، اصلی ترین مفاهیم و واژگان تخصصی دنیای مدیریت و رهبری آموزش عالی را به عنوان ساز و کاری مطلوب جهت گام نهادن در فرآیند خلق دانش و خرد پداگوژیکی دانشگاهی و ترسیم نقشه ی راه خلاقانه برای دانشجویان و استادان، معرفی می نماید.

تلاش مولفان در این اثر که به دلیل تازگی در حوزه ی علم آموزش عالی، در نوع خود، گونه ای نوآورانه محسوب می شود، تمرکز بر تبیین اصطلاحات و واژگان کاربردی و نوین با ذکر برداشتی مفهومی و تحلیل گونه مبتنی بر مبانی نظری، جهت ادراک مفاهیم مطرح شده در حیطه ی مدیریت و رهبری آموزش عالی بوده است.

از این رو مولفان کتاب با توجه به کمبود منابع و کتب مرتبط با مفاهیم و واژگان در کشورمان، با تا‌سی از تولیدکنندگان دایرة‌المعارف‌های آموزش عالی همت گماشته و این فرهنگنامه ی توصیفی را با تمرکز بر اهداف یادگیری و یاددهی، با رویکردی تأمل‌پذیرانه و نوآورانه، مورد کنکاش قرار داده و به رشته ی تحریر درآورده اند که به سهم خود می تواند مخاطبان علاقه مند را به نگاهی ژرف تر و پایشی عمیق تر رهنمون کند و الگویی بهینه، جهت اتصال و ادراک نظام آموزش عالی جهان امروز و فردا در اختیار علاقه‌مندان، دانشجویان، استادان، خردورزان و کارشناسان آموزش عالی قرار دهد.

مطالعه ی این کتاب را به همه ی استادان، پژوهشگران و دانشجویان رشته ی مدیریت آموزش عالی و نیز برای واحدهای درسی زبان تخصصی آموزش عالی، توصیه می کنیم.

کتاب « مفاهیم و واژگان تخصصی مدیریت آموزش عالی » در 211 صفحه در قطع رقعی و با قیمت 90 هزار تومان در دی ماه 1401 توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کردستان منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند با سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کردستان با شماره تماس 33287517-087 تماس حاصل کنند.

کلید واژه ها: کتاب


نظر شما :