در دیدار رییس جهاددانشگاهی با مسئولان استانی در زابل تاکید شد؛

توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی در سیستان و بلوچستان/ استفاده از خدمات این نهاد در منطقه

۰۲ آذر ۱۴۰۱ | ۱۸:۱۸ کد : ۵۰۹۶۲ عمومی تاپ خبر
در سفر رییس جهاددانشگاهی به سیستان و بلوچستان و دیدار با مسئولان استانی در شهر زابل بر توسعه فعالیت‌ها و استفاده از ظرفیت‌های این نهاد در استان تاکید شد.
توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی در سیستان و بلوچستان/ استفاده از خدمات این نهاد در منطقه

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه برای بازدید از دستاوردهای این نهاد در سیستان و بلوچستان و دیدار با مسئولان استانی، امروز چهارشنبه 2 آذرماه در سفری دو روزه به این استان سفر کردند.
دیدار با حجت الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی امام جمعه زابل، دکتر حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل و زهک در مجلس و رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه زابل و بازدید از مجتمع تحقیقاتی چاه نیمه و مرکز علمی و کاربردی جهاددانشگاهی استان از برنامه های روز اول سفر رییس جهادانشگاهی بود.

استفاده از توان و ظرفیت جهاددانشگاهی برای ایجاد پارک علم و فناوری در سیستان و بلوچستان

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه زابل در دیدار با رییس جهاددانشگاهی اظهار کرد: خاک، آب، باد و خورشید در این منطقه به عنوان پتانسیل های عظیم و نعمت خداوندی است که می تواند به عنوان یک پژوهشگاه عظیم محسوب شود.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت نیروهای متخصص در رابطه با وضعیت آب در سیستان و بلوچستان ادامه داد: استکبار به سرکردگی آمریکا، آب را بر روی منطقه  بسته است و اینجاست که باید دست روی زانو گذاشت و با توجه به دراختیار داشتن امکانات از ظرفیت نیروهای متخصص بهره ببریم.
وی وجود پارک علم و فناوری در این استان را یک ضرورت دانست و گفت: با وجود دانشگاه‌های متعدد که یکی از امتیازات این منطقه است، وجود پارک علم و فناوری در سیستان و بلوچستان به عنوان یک نیاز اساسی، احساس می شود که با توجه به اقدامات بسیارخوب جهاددانشگاهی در حوزه های مختلف، لازم است در این زمینه نیز از ظرفیت و توان این نهاد استفاده شود.
امام جمعه زابل اظهار کرد: اگر ما شرکت های دانش بنیان داشته باشیم که به بهبود زندگی مردم کمک کنند قطعا خدمتی بسیار بزرگ انجام داده ایم.
وی ادامه داد: دانشگاه ها در منطقه فخر ماهستند و درخواست ما از جهاددانشگاهی به عنوان عقل منفصل علمی جامعه این است که  آنچه در تخصص و ماموریت این نهاد بوده را برای این مردم که زیست گاه غیورترین مردم ایران است انجام دهند، زیرا خدمت به مردم این منطقه پاداش مضاعف دارد.

ضرورت فراهم کردن زمینه های همکاری بین نخبگان، دانشگاه ها و جهاددانشگاهی

در ادامه این دیدار دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی اظهار کرد: جهاددانشگاهی دارای ظرفیت و پتانسیل بسیار عظیم و خوبی در سطح کشور است که با برخورداری از ۱۰۰ واحد علمی، پژوهشی، تحقیقاتی، خدمات مختلفی در اقصی نقاط کشور ارایه می کند.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی با برخورداری از نیروهای مخلص و متعهد و مجرب، دارای پتانسیل بسیار خوبی است که می تواند در جهت خدمت رسانی به مردم گام بردارد.
وی در بحث جهاد تبیین و اهمیت توجه به این مساله گفت: اگر واقعا به بحث جهاد تبیین با نگاه جهادی بنگریم باید در عمل آن را انجام دهیم، تا بتوانیم از برکت جهاد و استفاده از ظرفیت های آن بهره مند شویم.
رییس جهاددانشگاهی  ادامه داد: تعامل مجموعه جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان و شهرستان زابل، با دانشگاه زابل ظرفیت بسیار خوبی محسوب می شود که می توان برای انجام خدمات رسانی بهتر به جامعه، از آن بهره برد.
دکتر مسلمی نائینی در ادامه سفر خود به سیستان و بلوچستان با رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه زابل نیز دیدار و گفت وگو کرد.
رئیس جهاددانشگاهی در این دیدار گفت: باید از ظرفیت و پتانسیل موجود این نهاد، به نحو مطلوب استفاده کرد و کاری مشترک برای خدمت به مردم از لحاظ علمی انجام داد.
وی برانجام و انعقاد تفاهم نامه بین جهاددانشگاهی استان با دانشگاه زابل، تاکید کرد و گفت: استفاده از توان دانشگاهی و ظرفیت های موجود در منطقه با توجه به توانمندی جهاددانشگاهی در جهت خدمت رسانی بهینه یک امر ضروری است تا به واسطه آن، بتوان یک پارک علم وفناوری برای سیستان و در خور شأن برای این منطقه احداث کرد.
دکتر مسلمی نائینی در ادامه هدف از سفر به استان سیستان و بلوچستان، را ارزیابی ظرفیت های استان سیستان و بلوچستان و بهره گیری از این ظرفیت ها، فراهم کردن زمینه های همکاری بین دانشگاه ها، نخبگان و جهاددانشگاهی عنوان کرد و افزود: با توجه به ظرفیتهای این نهاد آمادگی لازم را برای ارائه خدمت به مناطق کمتر برخوردار را داریم‌.
وی ادامه داد: جهاددانشگاهی در حوزه های مختلف اعم از آموزشی، پژوهشی، علمی و تخقیقاتی و درمانی نظیر درمان ناباروری و سرطان پستان، سلول های بنیادین و...، آماده ارایه خدمات است.
دکتر پیمان افراسیاب رییس دانشگاه زابل نیز در دیدار فوق با تشریح فعالیت‌های این دانشگاه بر گسترش همکاری با جهاددانشگاهی مخصوصا در زمینه اصلاح نژاد دام گاو سیستانی تاکید کرد.

تاکید  بر همکاری جهاددانشگاهی و دانشگاه زابل

همچنین دکتر دهمرده نماینده مردم زابل و زهک در مجلس نیز در دیدار با رییس جهاددانشگاهی با اشاره به اغتشاشات اخیر و ولایی بودن مردم این منطقه گفت: همه افراد اعم از  قشر دانشگاهی و غیر دانشگاهی باید بدانند که توطئه استکبار در چه سطحی در حال انجام است و دلیل اینکه مستقیما رهبری جامعه را مورد هدف و جسارت قرار داده اند چیست.
وی همچنین بر همکاری مجدانه جهاددانشگاهی و دانشگاه زابل تاکید کرد.

گفتنی است، همچنین دکتر مسلمی نائینی در روز دوم سفر خود با استاندار سیستان و بلوچستان و نماینده ولی فقیه در استان دیدار و نشستی با اعضای و هیات رییسه واحد برگزار خواهد کرد.

توسعه و ارتقای فعالیت‌ها و خدمت‌رسانی جهاددانشگاهی در استان، افزایش تعاملات این نهاد با دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی استان و برگزاری نشست صمیمی با جهادگران از اهداف این سفر دو روزه به استان سیستان و بلوچستان عنوان شده است.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی


( ۱ )

نظر شما :