کتاب «رهیافت عقل و فطرت در اسلام ایرانیان» منتشر شد

۳۰ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۵۶ کد : ۵۰۸۱۸ فرهنگی
کتاب « رهیافت عقل و فطرت در اسلام ایرانیان» توسط علی طاهری دهنوی، دکتر سید مجتبی جلالی تألیف و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری وارد بازار نشر شد.
کتاب «رهیافت عقل و فطرت در اسلام ایرانیان» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب « رهیافت عقل و فطرت در اسلام ایرانیان» توسط علی طاهری دهنوی و سید مجتبی جلالی عضو هیئت علمی دانشگاه شهرکرد در 226 صفحه در قطع رقعی، تألیف و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی استان وارد بازار نشر شده است.

 در معرفی کتاب آمده است: اسلام اصیل که دین رأفت و رحمت است، با عملکرد صحیح اهل بیت(ع) به ایرانیان شناسانده شد و ایرانیان که از جنگ های متعدد پادشاهان، نظام طبقاتی و آموزه های دوگانه پرستی خسته شده بودند با دین اسلام مواجه گردیدند. اما بقای دین اسلام در ایران ناشی از زور شمشیر نبود، بلکه ایرانیان که عاقل ترین مردم آن زمان بودند با دریافتن حقایق و آموزه های اصیل اسلام و مطابقت دادن آن ها با عقل و فطرت خویش در طول حکومت های اسلامی، این آیین را پذیرفتند، به گونه ای که در قرن های پس از ورود اسلام به ایران، بسیاری از دانشمندان تحت تأثیر تعالیم ناب اسلامی در علوم و فنون مختلف سرآمد همۀ ادوار گشتند.
در مورد ضرورت کتاب حاضر باید گفت تبیین و شفاف سازی چگونگی ورود اسلام و گسترش آموزه های آن در ایران که سبب رفع ابهام، دوبینی و حل شبهات و سؤالات فراوان شده است همچنین سبب استحکام مبانی عقیدتی پذیرش دین اسلام و گسترش آموزه های ناب اسلام در ایران و میان مسلمانان می شود. علاوه بر این رد نظرات مبنی بر اجباری بودن پذیرش دین اسلام توسط ایرانیان حائز اهمیت است.

یاد آور می شود انتشارات جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری که به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می کند، تلاش می کند در کوتاه ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان نامه های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند و اساتید دانشگاهی و صاحب نظران و مولفان می توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاد دانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی- معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره 32320323یا 32320070 و در روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته در ساعات 8 تا 16 تماس حاصل کنند. همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می شود.
گفتنی استف علاقمندان می توانند برای تهیه کتابِ « رهیافت عقل و فطرت در اسلام ایرانیان» از درگاه اینترنتی 16book.ir اقدام به خرید کنند.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری