انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی خراسان جنوبی و اداره کل میراث فرهنگی استان

۲۹ آبان ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۹ کد : ۵۰۷۹۹ عمومی
تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی خراسان جنوبی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان منعقد شد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی خراسان جنوبی و اداره کل میراث فرهنگی استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی استان و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی به امضا رسید.

سرپرست جهاددانشگاهی خراسان جنوبی هدف از انعقاد این تفاهم­‌نامه را توسعه و ارتقای سطح همکاری‌­های بین میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و جهاددانشگاهی در زمینه‌های علمی، تحقیقاتی، آموزشی و فرهنگی عنوان کرد.

وی با برشمردن زمینه‌های همکاری مشترک با توجه به زمینه­های مذکور ادامه داد: همکاری و برقراری روابط متقابل آموزشی، پژوهشی و فرهنگی به منظور بهره­وری بیشتر از امکانات و تسهیلات دو طرف در زمینه­ های مورد نیاز جامعه از جمله مهمترین محورهای اصلی این تفاهم نامه است.

سرپرست جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اضافه کرد: همکاری در ارتقای دانش تخصصی و توسعه مهارت های کارکنان از طریق اجرای پروژه های تحقیقاتی، برگزاری دوره های توانمندسازی کارکنان، همکاری در ارتقای هویت ایرانی – اسلامی جوانان در قالب اردوهای ایران مرز پرگهر، برگزاری مشترک سمینارها و نشست و تورهای تخصصی با رویکرد علمی، آموزشی و ترویجی، همکاری در تولید محتوای علمی، آموزشی، فرهنگی و رسانه ای ، تدوین و برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و بلندمدت، همکاری در زمینه تالیف، تدوین و انجام خدمات چاپ و نشر کتاب و پرورش و ساماندهی کسب و کارهای فناورانه از جمله موضوعات این تفاهم نامه همکاری است.

ابراهیمی همچنین از همکاری این دو مجموعه در زمینه راه اندازی مراکز نوآوری و شکوفایی مرتبط با صنایع دستی و گردشگری، ایجاد پایلوت الگوهای نوین گردشگری و همکاری و ارائه مدل سرمایه گذاری گردشگری متناسب با مزیت های نسبی استان خبر داد.

 

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی خراسان جنوبی