آثار برتر مسابقه «امام سوم» معرفی شدند+ اسامی برگزیدگان

۲۳ آبان ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۶ کد : ۵۰۵۹۸ فرهنگی تاپ خبر
توسط معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی مراسم اختتامیه مسابقه «امام سوم» برگزار و ۱۷ نفر برگزیده معرفی شدند.
آثار برتر مسابقه «امام سوم» معرفی شدند+ اسامی برگزیدگان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، آیین پایانی اولین دوره مسابقه امام سوم (معرفی آیین‌های عزاداری بومی ایران) و تقدیر از آثار برگزیده این مسابقه با حضور جمال رحیمیان معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، اعضای هیات داوران و برگزیدگان این مسابقه امروز دوشنبه ۲۳ آبان ماه در سالن شهید صبوری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی برگزار شد.

در این مراسم جمال رحیمیان معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های من این بود که چه کنیم اعضای جهاددانشگاهی یک خانواده باشند، گفت: یک نهاد ارزشمند مثل جهاددانشگاهی در عرصه همبستگی و هم خانوادگی نباید ضعیف عمل کند.

وی ادامه داد: در همین راستا طرح مسابقه امام سوم با روسای قبلی جهاد مطرح شد که آنها استقبال کردند و گام‌های اول برداشته شد. امیدواریم آغاز مسابقه امام سوم اقدامی باشد در راستای ارتباط خانواده جهادگران با حوزه فرهنگ جهاددانشگاهی، زیرا حوزه فرهنگ وسیع است و مهمترین رکن آن فرهنگ جهادی است. حوزه فرهنگی می‌تواند جایگاهی باشد که مجموعه دستاوردهای جهاد در همه حوزه‌ها از جمله پژوهش، فناوری، آموزش و ... حداقل به خانواده جهاددانشگاهی معرفی شود.

وی افزود: اعتقاد ما این است که حس موفقیت جهادی باید به اعضا و خانواده های جهادگران منتقل شود تا بتوانیم بخشی از رسالت جهادی خود را ادا کنیم.

دکتر فریدون محمدی‌فام سرپرست اداره کل راهبری فرهنگی جهاددانشگاهی نیز در این مراسم، گفت: امروز به غیر از برندگان به شش نفر از شرکت‌کنندگان در این مسابقه نیز به قید قرعه جایزه اهدا می‌شود. هدف از این مسابقه توجه به آیین‌های عزاداری بومی بود که از شهرهای گوناگون آیین‌های مختلف در قالب عکس، فیلم و صوت را داشتیم و تنوع زیبایی دیده شد و امیدواریم این آثار به نمایش گذاشته شود.

وی افزود: برای جهادگران و خانواده‌های آنها باب جدید فرهنگی باز و در رویتاب بخش باشگاه جهادگران را اضافه کرده‌ایم. افرادی که در مسابقه امام سوم شرکت کرده‌اند، در این باشگاه عضو شده‌اند و سایر اعضای جهاددانشگاهی هم می‌توانند ابتدا عضو رویتاب و سپس عضو باشگاه جهادگران شوند و ما نیز برای این بستر تولید محتوا انجام خواهیم‌ داد.

در ادامه دکتر علیرضا بهرامی از اعضای هیات داوران این دوره مسابقه به تشریح روند داوری آثار پرداخت و گفت: آثار رسیده دارای تکثر زیادی بود و زمان داوری را به دو برابر افزایش داد.

وی افزود: تنوع و تکثر در آثار بخش عکس باعث شد که برای آن دو بخش حرفه و غیرحرفه ای در نظر گرفته شود.

برگزیدگان

عکس حرفه ای:

رضا اقبالی(نفر اول)

عبدالواحد میرزازاده(نفر دوم)

مسعود محقق/بیات آزادبخت(نفر سوم)

علی محمدی(شایسته تقدیر)

 

عکس غیرحرفه ای:

سید محمدعلی شاهمیری(نفر اول)

عصمت محمودی (نفر دوم)

جواد والی(نفر سوم)

صدیقه سادات خاتمی(شایسته تقدیر)

فیلم:

اسماعیل گلرخ عربانی(نفر اول)

نوید مرسلی(نفر دوم)

امیرحسین شهسواری زاده (نفر سوم)

مرجان سادات ناصری/مهسان کلانتر مهرجردی(شایسته تقدیر)

 

صوت:

کمیل امیدی ارجنکی (نفر اول)

عادل تقوی(نفر دوم)

کوثر امیدی ارجنکی(نفر سوم)

 

گفتنی است، معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی به مناسبت گرامیداشت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدلله الحسین علیه السلام و با هدف معرفت افزایی پیرامون نهضت امام حسین (ع) و همچنین پرورش، ترغیب، ترویج، هدایت و حمایت از تولید آثار هنری جهادگران دانشگاهی  و اعضای خانواده آنها در فضای مجازی و شناسایی و معرفی آیین های سنتی عزاداری و بومی ایران، مسابقه‌فرهنگی – هنری با عنوان «امام سوم» را برگزار کرد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی


نظر شما :