رییس جهاددانشگاهی:

جهاددانشگاهی در حوزه علوم انسانی باید به یک الگو تبدیل شود/ ایجاد ده‌ها رویان دیگر در حوزه‌های مختلف

۱۸ آبان ۱۴۰۱ | ۲۰:۲۰ کد : ۵۰۴۲۶ عمومی تاپ خبر
رییس جهاددانشگاهی با تأکید بر اینکه این نهاد باید در حوزه علوم انسانی به یک الگو تبدیل شود گفت: در جهاددانشگاهی باید به‌گونه‌ای عمل کنیم تا ده‌ها رویان دیگر در حوزه‌های فنی و مهندسی و پزشکی داشته باشیم.
جهاددانشگاهی در حوزه علوم انسانی باید به یک الگو تبدیل شود/ ایجاد ده‌ها رویان دیگر در حوزه‌های مختلف

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جدید جهاددانشگاهی 17 آبان ماه در اولین سفر استانی خود به‌منظور زیارت بارگاه منور رضوی و بازدید از سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی به مشهد سفر کرد.

دکتر مسلمی نائینی با بیان اینکه هدف اولم از سفر به مشهد زیارت بارگاه رضوی و استعانت از این امام رئوف برای موفقیت در کارها بوده است ادامه داد: همچنین در بازدیدی که از توانمندی‌های جهاددانشگاهی در خراسان رضوی داشتم خوشبختانه شاهد موفقیت‌های فراوان و روحیه بالای جهادی در حوزه‌های پژوهش و فناوری، آموزش و فرهنگی، خدمات پزشکی بودم که بسیار مسرت‌بخش و خوشحال‌کننده است.

وی در جمع مدیران و اعضاء جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: در کنار همه سرمایه‌ها و توانمندی‌های موجود در این نهاد انقلابی، مهم‌ترین سرمایه جهاددانشگاهی نیروی انسانی متعهد و متخصص است.

رییس جهاددانشگاهی سرفصل‌های فعالیت در این نهاد را ایمان، علم و مجاهدت مستمر خواند و گفت: با این سرفصل‌ها می‌توانیم به شخصیتی چون مرحوم دکتر سعید کاظمی آشتیانی که همیشه مقام معظم رهبری از ایشان به نیکی یاد می‌کنند؛ تبدیل شویم.

وی با اشاره به تأکیدات و انتظارت دولت از جهاددانشگاهی گفت: از  جهاددانشگاهی انتظار می‌رود تا طرح‌های مهم بر زمین‌مانده کشور که با مانع روبرو هستند را شناسایی و نسبت به تکمیل آن‌ها اقدام کند، لذا باید در فعالیت‌هایمان نوآوری داشته باشیم و برنامه‌هایی که در این نهاد اجرا می‌شود به نتایج عملی منتج شود.

رییس جهاددانشگاهی ارتباط با سازمان‌ها، دستگاه‌های اجرایی دولتی، بخش خصوصی و دانشگاه‌ها را از دیگر وظایف جهاددانشگاهی برشمرد و تأکید کرد: باید حوزه علوم انسانی جهاددانشگاهی ارتقا یابد، چراکه این حوزه گره‌گشای بسیاری از مشکلات کشور است و باید به یک زاویه دیگر به این حوزه نگریست.

دکتر مسلمی نائینی با تأکید بر اینکه باید حوزه علوم انسانی در جهاددانشگاهی به یک الگو تبدیل شود، عنوان کرد: در جهاددانشگاهی باید به‌گونه‌ای  عمل کنیم که ده‌ها رویان دیگر در حوزه‌های فنی و مهندسی و پزشکی ایجاد کنیم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد کرسی‌های  نظریه‌پردازی در دانشگاه‌ها، افزود: به دنبال این هستیم تا جهاددانشگاهی، این کرسی‌ها را در دانشگاه‌ها تقویت کند و این نهاد در این خصوص از ظرفیت بالایی برخوردار است.

رییس جهاددانشگاهی حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی را حلقه‌ای برای ورود جوانان باانگیزه و متعهد به این نهاد و رشد و شکوفایی آن‌ها دانست و افزود: جهاددانشگاهی می‌تواند حلقه اتصال دانشجویان به‌ویژه نخبگان به بازار باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری واحدهای این نهاد بتواند پروژه‌های مهم و کاربردی را مبتنی بر ظرفیت‌های جهاددانشگاهی و نیاز کشور را شناسایی و به سرانجام برساند.

 بازدید از مراکز پزشکی و آموزشی و برگزاری نشست با مدیران و اعضای سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و حضور در شورای تسهیلات رفاهی جهاددانشگاهی از برنامه‌های  سفر یک‌روزه دکتر حسن مسلمی نائینی به جهاددانشگاهی خراسان رضوی بود.

گفتنی است دکتر مسلمی نائینی عصر روز سه‌شنبه با تعدادی از خانواده‌های شهدای لشکر فاطمیون نیز در حاشیه شهر مشهد دیدار و گفت وگو کرد.
 

کلید واژه ها: دکتر مسلمی نائینی جهاددانشگاهی


( ۳ )

نظر شما :