کتاب«علم مواد در باستان شناسی و باستان سنجی» منتشر شد

۲۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۰ کد : ۴۴۹۹۷ فرهنگی
کتاب«برنامۀ آموزش انفرادی» نوشته‌ی سید محمد امین امامی از سوی انتشارات جهاددانشگاهی اصفهان به چاپ رسید.
کتاب«علم مواد در باستان شناسی و باستان سنجی» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اصفهان، کتاب«علم مواد در باستان‌شناسی و باستان‌سنجی» توضیحی‌ست بر پایه داده‌های جدید و به‌روزشده درباره روش‌های علمی پرکاربرد، اما پیچیده که به‌طور فزاینده‌ای در مطالعات و پژوهش‌های باستان‌شناسی به کار می‌رود. تجزیه و تحلیل داده‌های شیمیایی و ساختاری مواد، در نمونه‌های منحصربه‌فرد در باستان‌شناسی و پیرو آن، کاربردهای بالقوه روش‌های علمی گوناگون در تحلیلی روشمند، سبب شده است تا پژوهش‌ها در این زمینه پرمحتواتر و برجسته‌تر شوند.

در بخشی از این کتاب میخوانیم:«برای درک مراحل مختلف تشکیل سنگ‌های آذرین، دگرگون و رسوبی و چگونگی تغییرات و تبادلات در آنها می‌بایست به این مهم توجه کرد که چه عنصری در چه کانی‌ای تشکیل می‌شود و تمرکز می‌یابد. تشکیل تمامی انواع گوناگون سنگ‌ها در پوسته زمین و چگونگی روند تبدیل، تخریب و اکسیداسیون آن‌ها در حقیقت، روندی است که به نوع و چیدمان اتم‌ها در ساختار کریستالی و همچنین چگونگی جای‌گیری یون‌ها در این ساختارها بستگی دارد.»

برای تهیه کتابِ «برنامۀ آموزش انفرادی» می‌توانید به کتاب فروشی جهاددانشگاهی اصفهان واقع در خیابان دانشگاه مراجعه کرده ویا از درگاه اینترنتی زیر اقدام به خرید نمایید:

www.16book.ir

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی واحد اصفهان


نظر شما :