با همکاری جهاددانشگاهی و اوقاف استان سمنان انجام می‌شود؛

اجرای طرح‌های مشترک کارآفرینی و اشتغال محور در موقوفات استان سمنان

۱۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۵۳ کد : ۴۴۸۱۳ عمومی
زمینه‌های همکاری و اجرای طرح‌های مشترک در قالب تفاهم‌نامه مشترک علمی و فناوری با رویکرد کارآفرینی و اشتغال محور در موقوفات استان سمنان در نشست رییس و معاونان جهاددانشگاهی استان و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بررسی شد.
اجرای طرح‌های مشترک کارآفرینی و اشتغال محور در موقوفات استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، رییس جهاددانشگاهی سمنان با اشاره به نام‌گذاری سال جدید به نام تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین گفت: وظیفه و رسالت ما در سال جدید بسیار بیشتر است و ان‌شاءالله با اجرای ۳ طرح پژوهشی و فناورانه و حمایت و مساعدت مسوولین و دستگاه‌های اجرایی، به تحقق شعار سال کمک خواهیم کرد.

علی منصفی راد بیان کرد: طرح‌های فناورانه جهاددانشگاهی با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان سمنان تهیه و ارائه شده است، حمایت مقام معظم رهبری از مجموعه جهاددانشگاهی و اعتماد ایشان، بزرگ‌ترین سرمایه برای جهاددانشگاهی محسوب می‌شود.

وی افزود: توفیقات و دستاوردهای خوبی در سایه این حمایت‌ها و اعتماد به‌دست‌آمده است، این حمایت‌ها و اعتماد ایشان، تکلیف و رسالت ما را سنگین‌تر خواهد کرد.

منصفی راد ادامه داد: در همین راستا و با تکیه بر روحیه انقلابی و جهادی، ارتباط با دانشگاه‌ها، صنعت و همچنین مراکز علمی و فرهنگی در جهاددانشگاهی به‌عنوان سیاست‌ها و اهداف مهم دنبال می‌شود و در این ارتباط، فعالیت‌های مشترک علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی انجام می‌شود.

رییس جهاددانشگاهی سمنان اضافه کرد: خبرگزاری بین‌المللی قرآنی، سازمان فعالیت‌های قرآنی، سازمان دانشجویان ایران، مرکز افکار سنجی، خبرگزاری ایسنا و... از جمله ظرفیت‌های جهاددانشگاهی است که می‌تواند با همکاری اداره کل اوقاف به ارائه خدمت بپردازد.

منصفی راد تصریح کرد: در حوزه‌های علمی، پژوهشی و آموزشی نیز ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خوبی در مجموعه جهاددانشگاهی وجود دارد که می‌تواند زمینه همکاری مشترک بین دو مجموعه باشد، از ظرفیت و پتانسیل بقاع متبرکه و موقوفات استان سمنان در حوزه فعالیت‌های علمی و فناورانه، کارآفرینی و اشتغال محور بهره خواهیم گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان نیز در این نشست از استقرار 38 شرکت دانش‌بنیان در بقاع و موقوفات استان سمنان خبر داد و گفت: هدف ما ایجاد اشتغال و حمایت از طرح‌ها و پروژه‌های اشتغال محور است و در این زمینه آماده همکاری مشترک با جهاددانشگاهی به‌عنوان یکی از مراکز مهم و موفق علمی هستیم.

حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی افزود: این کار خود، نوعی وقف علم و فناوری است و از جهاددانشگاهی و سایر مراکز علمی استان می‌خواهیم این را در دستور کار خود قرار دهند و خیرین استان را شناسایی و از آن‌ها کمک بگیرند.

وی تاکید کرد: جایگاه علم و فعالیت‌های اثرگذار مانند کارآفرینی، تولید و دانش‌بنیان بسیار ارزشمند و بالا است و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از طرح‌ها و پروژه‌های جهاددانشگاهی در این حوزه حمایت خواهد کرد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان


نظر شما :