برگزاری طرح سراسری دانشجو متدبر قرآن در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

۲۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۲ کد : ۴۲۵۰۳ فرهنگی
سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر از برگزاری سومین دوره طرح سراسری دانشجو متدبر قرآن کریم ویژه دانشجویان برای نخستین بار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد.
برگزاری طرح سراسری دانشجو متدبر قرآن در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر، سید علی محمدپور سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر از برگزاری سومین دوره طرح سراسری دانشجو متدبر قرآن کریم ویژه دانشجویان برای نخستین بار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر با اعلام این خبر گفت: طرح سراسری دانشجو متدبر قرآن کریم به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور جهاددانشگاهی در واحدهای منتخب جهاددانشگاهی در سراسر کشور، ویژه دانشجویان در ماه مبارک رمضان سال آتی برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: تدبر در آیات قرآن کریم و در ادامه عمل به آن، از جمله مهمترین دستورات خداوند در خود قرآن و ائمه معصومین علیهم السلام می باشد که در این طرح سعی شده است با بهره گیری از اساتید با تجربه، گام هایی هر چند کوچک در مسیر آشنایی دانشجویان با نحوه تدبر در قرآن کریم و شناخت موضوعات سوره ها برداشته  شود که در نتیجه ی تلاوت، انس و تدبر در سوره های منتخب این طرح که با شعار « خوانش قرآن، خوانش زندگی» برگزار خواهد شد، رویکرد مصداقی و عمل به این آیات الهی مورد توجه، بحث و آموزش قرار می گیرد.

محمدپور در پایان در خصوص ویژگی های این طرح خاطر نشان کرد: در این طرح که در ماه مبارک رمضان سال آتی برگزار خواهد شد، اساتید با رویکردی تدبری و عمل محور به معرفی اجمالی سوره های مبارکه حمد، فلق، ناس، نصر، ماعون، همزه، زلزال، ضحی و انشراح در مدت 20 ساعت خواهند پرداخت و در جلساتی دیگر نیز به سوالات و چالش های دانشجویان پاسخ خواهند داد.

گفتنی است، تمامی دانشجویان می توانند در این دوره رایگان، ثبت نام  و شرکت نمایند و مهلت ثبت نام در این دوره تا «شروع ماه مبارک رمضان» می باشد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت roytab.ir/motedabber1400 مراجعه نمایند همچنین از طریق آیدی @jd_aut_admin یا تماس با شماره 02166959981 داخلی 103 با دبیرخانه این رویداد در جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر ارتباط برقرار کنند.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر


نظر شما :