برگزاری نمایشگاه مجازی «هفت‌سین قرآنی» در خارج از کشور

۲۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۵ کد : ۴۲۴۹۱ فرهنگی
نمایشگاه مجازی «هفت‌سین قرآنی» به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی در درگاه اینترنتی رایزنی‌های فرهنگی ایران در کشورهای مختلف برگزار می‌شود.
برگزاری نمایشگاه مجازی «هفت‌سین قرآنی» در خارج از کشور

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛ این نمایشگاه به مناسبت نوروز ۱۴۰۱ با همکاری اداره کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار خواهد شد و در آن ۳۰ اثر از هنرمندان کشورمان به صورت مجازی به نمایش درمی‌آید.

این نمایشگاه در راستای سلسله نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی «ملکوت» برگزار می‌شود و تاکنون ۵ دوره از این نمایشگاه در سطح ملی و چهار دوره از آن به صورت بین‌المللی برگزار شده است.

نمایشگاه «هفت سین قرآنی» از اول فروردین‌ماه ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد و آثار موجود در نمایشگاه در رشته‌های خوشنویسی، نقاشیخط و تایپوگرافی است.

«سلامٌ قولاً مِن رَبِّ رحیم» (یس/۵۸)، «سلامٌ علی نوح ٍ فی العالمین» (صافات /۷۹)، «سلامٌ علی اِبراهیم» (صافات/۱۰۹)، «سلامُ عـَلی موُسی و هارون» (صافات/۱۲۰)، «سلامُ علی آلِ یاسین» (صافات/۱۳۰)، «سلامٌ عـَلیکُم طِبتُم فادخـُلوُها خالدین»(زمر/۷۳)، و «سلامُ هیَ حتّی مَطلَعِ الفـَجر»(قدر/۵) از آیاتی است که در این نمایشگاه در قالب آثار هنری به نمایش درمی‌آید.

قرار است این نمایشگاه در سطح ملی نیز به صورت مجازی برگزار شود و ۶۶ اثر از ۴۳ هنرمند ایرانی در آن به صورت مجازی به نمایش درآید.

سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی، نمایشگاه‌های ملکوت را با هدف استفاده از زبان هنر برای دستیابی به اهداف خود در راستای تقویت مناسبات و تعاملات هنری، رسانه‌ای و تبلیغاتی میان دانشگاهیان و نخبگان در سطح ملی و بین‌المللی با محوریت قرآن کریم و سیره زندگانی معصومین(ع) برگزار کرده است و حمایت از هنرمندان جوان و مستعد و نمایش آثار هنرمندان حوزه خوشنویسی، نقاشیخط و تایپوگرافی قرآنی در سطح ملی و بین‌المللی از جمله رویکردهایی است که در برگزاری این بخش از نمایشگاه مورد توجه قرار گرفته است.

text to speech icon

کلید واژه ها: سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور


نظر شما :