نشست علمی آموزشی تعاون در کردستان برگزار شد

۲۳ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۳ کد : ۳۵۷۹۶ عمومی
شست علمی آموزشی تعاون به همت جهادداشگاهی کردستان برگزار شد.
نشست علمی آموزشی تعاون در کردستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، مسلم خانی مدیرکل تحقیقات آموزش و ترویج وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در نشست علمی آموزشی تعاون که به همت جهادداشگاهی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: کارآفرینی در کسب و کارهای تعاونی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تحولاتی که در دنیای پیرامونی کسب و کارها در حال انجام است، به حدی زیاد بوده که اگر کسب و کارها نتوانند خود را مطابق این پیشرفت و نوآوری ها به روز کنند، در حاشیه قرار گرفته یا حذف می شوند.

وی افزود: در حال حاضر نیز کسب و کارهایی که توانستند در شرایط کرونایی خود را با شرایط جدید وفق داده و نوین شوند، رشد کرده و بسیاری از کسب و کارهای دیگر که اصرار به حفظ روش های سنتی خود داشتند عملا حذف شده و در خسارت و زیان قرار گرفتند.

حامد صالح پورمدیرعامل تعاونی ایده عمارت، در ادامه این نشست گفت: مراکز نوآوری در بخش تعاون با مشارکت شتاب دهنده ها و مراکز دانشگاهی معتبر و با هدف ایجاد زمینه مناسب برای بروز خلاقیت و فراهم کردن بستر رشد و پرورش ایده های نو بر مبنای دانش و ایجاد بستر مناسب برای کارآفرینی، اشتغال و تجاری سازی محصولات تعاونی نوبنیاد، پژوهشگران محققان و دانشجویان در بخش تعاون شکل گرفته و فعالیت می کند.

وی اظهار کرد: در قالب مراکز نوآوری و توسعه تعاون هشت خدمت ویژه در حوزه مربوط به تامین اجتماعی، بانکی، مالیاتی، حقوقی و ضمانتی در اختیار تعاونی ها قرار می‌گیرد. در این مراکز با حضور و استقرار شتاب دهنده کسب و کار نیز خدمات ارزنده ای به استارت آپ ها و جوانان دارای ایده ارایه می گردد.

علی اصغر عباسی مدیر امور تعاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان در ادامه این وبینار با بیان این که خلاقیت پایه نوآوری و نوآوری پایه کارفرآینی است، گفت: برای تحقق این مهم یک سازمان یا نهاد لازم است تا دانش ضمنی را به دانش آشکار تبدیل کند.

وی افزود: نهاد یک قاعده بشر ساخته است که قواعد بازی و اقتصادی را تعریف می کند؛ اقتصاددان ها معتقدند که جغرافیا، فرهنگ و نهاد سه عامل توسعه گرا بوده و نهاد را مقدمه توسعه می دانند که افراد می توانند از طریق آن به تبادل فهم بپردازند و به اهداف مشترک دست یابند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی کردستان


نظر شما :