شهردار کرج اظهار کرد:

حمایت از پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی برای توسعه کارآفرینی

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۲ کد : ۳۵۷۳۳ عمومی
مهندس مصطفی سعیدی شهردار کرج در نشست مشترک با مهندس مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی اعلام کرد: از برنامه‌های پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در راستای توسعه اکوسیستم کارآفرینی در استان البرز حمایت می‌کنیم.
حمایت از پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی برای توسعه کارآفرینی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی، مهندس عباسی در نشست با مهندس سعیدی شهردار جدید کرج ضمن معرفی مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرزجهاددانشگاهی ، خلاصه‌ای از اقدامات فناورانه شرکت‌های و نیز ظرفیت‌ها و پتانسیل مجموعه را تشریح کرد.

رییس پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی با اشاره به این که مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی محل تمرکز فعالیت‌های علمی و پژوهشی و توسعه تجاری‌سازی و کارآفرینی در زمینه‌های مختلف است گفت: در حال حاضر در پارک علم و فناوری البرز بیش از ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان و هسته فناور مستقر هستند که بسیاری از آن‌ها می‌توانند در حوزه مدیریت شهری و توسعه فناوری‌های موردنیاز شهرداری نقش‌آفرین باشند.

وی در ادامه به دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز جهاد دانشگاهی و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: جدا از مجتمع تحقیقاتی، پارک علم و فناوری البرز با حمایت از شرکت‌های دانش بستر خوبی را برای تجاری‌سازی شرکت‌ها و رشد اقتصادی استان فراهم کرده است و در این زمینه توسعه همکاری بین پارک و شهرداری می‌تواند نتایج مثبتی را برای استان البرز و کلان‌شهر کرج به همراه داشته باشد.

مصطفی سعیدی نیز ضمن استقبال از فعالیت‌ها و دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز در توسعه علمی و اقتصادی استان گفت: شهرداری کرج برای توسعه پایدار و موفق کلان‌شهر کرج نیازمند استفاده از فناوران است و در این زمینه از دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز و شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده خواهد کرد.

شهردار کرج به معضلات و آسیب‌های شهری اشاره کرد و گفت: تلاش ما این است نیازهای اساسی شهر درزمینهٔ مدیریت شهری، موضوع پسماند، ترافیک و ... برطرف کنیم و در این زمینه از توان پارک علم و فناوری البرز و همه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور فعال در حوزه شهری استفاده می‌کنیم.

در این نشست که با همراهی مهندس امینی معاون پشتیانی پارک علم و فناوری البرز برگزار شد برخی زمینه‌های همکاری شهرداری کرج و مجتمع تحقیقاتی جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی موردبحث و بررسی قرار گرفت.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرزجهاددانشگاهی


نظر شما :