آموزش ۱۳۳۵ سرباز توسط جهاددانشگاهی سمنان

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۶ کد : ۳۵۶۴۷ آموزش و کارآفرینی
مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان از آموزش یک هزار و ۳۳۵ سرباز وظیفه در غالب طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه(سرباز مهارت) توسط جهاددانشگاهی در استان سمنان خبر داد.
آموزش ۱۳۳۵ سرباز توسط جهاددانشگاهی سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، سید محمد تقی علوی در حاشیه بازدید از برگزاری این دوره آموزشی در مرکز آموزشی پدافند هوایی سمنان گفت: طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح بر اساس تفاهم نامه‌ای مشترک بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح با بهره‌گیری از توان تخصصی جهاددانشگاهی در استان سمنان اجرا می شود.

وی افزود: در این طرح به منظور استفاده از ظرفیت علمی، فرهنگی، فناوری، آموزشی و کارآفرینی، دوره‌های مهارت‌آموزی اشتغال و مهارت‌های زندگی جمعا به مدت 48 ساعت بصورت غیر حضوری توسط وزارت ورزش و جوانان و با برنامه ریزی جهاددانشگاهی برگزار می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان اضافه کرد: با همکاری مرکز آموزش پدافند هوایی سمنان و برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط جهاددانشگاهی سمنان، به عنوان مجری دوره‌های آموزشی طرح، تا کنون پنج دوره آموزشی برای  سربازان وظیفه در سمنان برگزار شده است.

علوی اضافه کرد: دوره‌های مذکور در استان سمنان در هر ماه با سهمیه 267 نفر برای نیروهای وظیفه آجا اجرا می‌شود، که تاکنون 5 دوره آموزشی برای یک هزار و 335 سرباز وظیفه در غالب (در هر مرحله دو دوره ) در سمنان برگزار شده است.

وی تصریح کرد: این دوره به میزان 48ساعت مشتمل بر دو بخش شامل «آشنایی با مهارت‌های زندگی به میزان 24 ساعت و آشنایی با مهارت‌های عمومی اشتغال و کارآفرینی به میزان 24 ساعت» برنامه ریزی شده است، همچنین 2 عنوان کتاب آموزشی با عناونین کارآفرینی و مهارتهای کسب و کار و مهارت‌های زندگی که به همت جهاد دانشگاهی تهیه و به چاپ رسیده است، در بازه زمانی در اختیار سربازان قرار گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان افزود: سربازان پس از مطالعه کتب در یک کلاس آموزشی به مدت 8 ساعت آموزش بصورت حضوری جهت مشاوره و رفع اشکال شرکت می نمایند و بلافاصله پس از برگزاری آموزش حضوری و با هماهنگی مرکز رزم مقدماتی آزمون پایانی برگزار می شود.

کلید واژه ها: سرباز ماهر آموزشی جهاددانشگاهی سمنان


نظر شما :