امام جمعه سمنان اظهار کرد:

تلاش شایان جهاددانشگاهی برای  پیشرفت علمی/ شروع بسیاری از کارهای پژوهشی و علمی کشور توسط این نهاد

۱۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۰ کد : ۳۵۵۷۱ عمومی
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: سرآغاز و شروع بسیاری از کارهای پژوهشی و خصوصا پیشرفت های علمی کشور با جهاددانشگاهی بوده است و بسیاری از پیشرفت ها مرهون کارها و تلاش های اولیه جهاددانشگاهی است.
تلاش شایان جهاددانشگاهی برای  پیشرفت علمی/ شروع بسیاری از کارهای پژوهشی و علمی کشور توسط این نهاد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در دیدار با رییس، معاونان و جمعی از مدیران جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: سر آغاز و شروع بسیاری از کارهای پژوهشی و علمی کشور توسط جهاددانشگاهی بوده است.

وی بابیان این‌که جهاددانشگاهی برای قطع وابستگی به خارج از کشور تشکیل شد، افزود: جهاددانشگاهی با زحمات و تلاش هایی که در طول 41 سال گذشته انجام دادند، ثابت کردند ما می توانیم کارهای بزرگ و سنگین انجام دهیم و هیچ چشم داشتی به خارج از کشور نداشته باشیم تا با بهره گیری از توان داخلی لذت و عزت برای کشور به همراه داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان "چابک بودن" را از نقاط مثبت مجموعه جهاددانشگاهی استان سمنان ذکر کرد و افزود: امروزه بسیاری از دستاوردهای نظام و انقلاب مرهون نهاد ها و مراکز علمی و انقلابی مانند جهاددانشگاهی است، نظام مقدس جمهوری اسلامی که بر محور ولایت فقیه است، ضرورت داشت تا یک نهاد وزین و ارزشمند علمی مانند جهاددانشگاهی داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مطیعی با اشاره به این‌که در زمان تاسیس جهاددانشگاهی کارهای زیادی روی زمین مانده بود، اضافه کرد: نام جهاددانشگاهی گویای وظیفه مهم و رسالت بزرگ این نهاد علمی است و این نام، گویای کاری است که از این نهاد علمی می خواهند و باید انجام دهد.

وی با اشاره به سایر ظرفیت ها و توانمندی های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان تاکید کرد: لازم است مسوولان ارشد استان سمنان ضمن اشرافیت کامل به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در استان، از این توانمندی ها در جهت رشد و توسعه استان بهره گیرند، اگر این نگاه در مسوولان نباشد باید هم توصیه کرد و هم مطالبه جدی صورت گیرد.  

جهاددانشگاهی می تواند مسوولیت های بزرگی را برای کمک به دولت برعهده بگیرد

در ادامه حسن رهایی گفت: جهاددانشگاهی به عنوان نهاد انقلابی با رویکرد نهاد توسعه ای و پلی بین جامعه و دانشگاه به دستور حضرت امام خمینی(ره) و مصوبه شورای عالی انقلابی فرهنگی در 16 مرداد سال 1359 تشکیل شد.

وی افزود: جهاددانشگاهی در 41 سال گذشته خدمات مختلفی را با اتکا به توان داخلی و استعدادهای جوانان ارایه کرده است که از جمله مهمترین و شاخص‌ترین آن‌ها می توان به پژوهشگاه رویان به عنوان یکی از نمادهای خودباوری علمی کشور در دستیابی به دانش سلول های بنیادی و سایر دستاوردهای این نهاد اشاره کرد.

رییس جهاددانشگاهی سمنان با بیان این‌که طی 20 سال گذشته همه مباحث بر ضرورت پیشرفت دانش‌بنیان کشور متمرکز شده است، گفت: جهاددانشگاهی خط مشی خود را توسعه علمی و فناورانه و توسعه فرهنگی به عنوان دو زیرساخت اصلی پیشرفت دانش بنیان کشور انتخاب کرده است.

رهایی همچنین ادامه داد: با توجه به شرایط ویژه کشور، باید تمرکز دولت جدید بر روی ایجاد تحول و جهش اقتصادی در کشور مبتنی بر توان ملی باشد که ضرورت دارد در این حوزه پیشران های اقتصادی کشور مشخص و بر روی آن‌ها تمرکز صورت گیرد.

وی اضافه کرد: باید به توانمندی های جوانان باور داشت و به آن‌ها فرصت داد، ما امروز نیازمند مدیرانی خودباور، کارآمد، کاربلد با درک درست از توان ایرانی هستیم.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان امام جمعه سمنان


نظر شما :